Watykan i FAO przedstawią wytyczne dotyczące etyki w produkcji żywności

Watykan i FAO przedstawią wytyczne dotyczące etyki w produkcji żywności
(fot. iam_os / Unsplash)
KAI / kk

Stolica Apostolska i Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) zamierzają przedstawić wspólne wytyczne dotyczące etyki w produkcji artykułów spożywczych. Poinformowały o tym 17 września w Rzymie Papieska Akademia Życia i FAO.

Celem seminarium, które odbędzie się online 24 września, z udziałem koncernu technologicznego IBM oraz Microsoftu, jest zaproponowanie modeli zastosowania sztucznej inteligencji w rolnictwie i zaproponowanie dróg dla lepszej produkcji artykułów spożywczych po kryzysie koronawirusa.

Głównymi referentami będą: dyrektor generalny FAO Qu Dongyu, prezes Microsoftu Brad Smith i wiceprezes IBM John Kelly. Stolicę Apostolską będzie reprezentował przewodniczący Papieskiej Akademii Życia abp Vincenco Paglia.

Seminarium nawiązuje do spotkania z 28 lutego, podczas którego uczestniczące w nim instytucje i przedsiębiorcy uchwalili kodeks etyki dla sztucznej inteligencji. „Rome Call for Artificial Intelligence (AI) Ethics” wzywa do tego, by technologie cyfrowe były przejrzyste, integrujące, bezstronne, niezawodne i bezpieczne. Ponadto należy jasno określić zakres odpowiedzialności i chronić prywatne dane użytkowników.

DEON.PL POLECA

Pierwszymi sygnatariuszami sześciostronicowego kodeksu byli: prezes Microsoftu Smith oraz wiceprezes IBM Kelly. Prezentację tych wytycznych poprzedziła kilkudniowa narada z udziałem setek ekspertów i przedsiębiorców z całego świata.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Piotr Jarecki, Tomasz Krzyżak

Czy Polska jest ziemią bez proroków?

Odważna, szczera i poruszająca rozmowa dziennikarza „Rzeczpospolitej” Tomasza Krzyżaka z biskupem Piotrem Jareckim. Nie tylko o polityce i relacjach państwo–Kościół, ale też o niespełnionych ambicjach, samotności i problemach księży.

...

Skomentuj artykuł

Watykan i FAO przedstawią wytyczne dotyczące etyki w produkcji żywności
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.