Watykan: Papież w trójwymiarze

Watykan: Papież w trójwymiarze
(fot. Grzegorz Gałązka)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

Beatyfikacja Jana Pawła II była największym wydarzeniem kościelnym ubiegłego roku, dlatego stała się okazją, by po raz pierwszy, eksperymentalnie zarejestrować ją w technice 3D, czyli obrazu trójwymiarowego. Mówił o tym dyrektor watykańskiego ośrodka telewizyjnego w czasie prezentacji filmu pt. Gigant w siedzibie włoskiego radia i telewizji RAI.

Ten 22-minutowy zapis opowiada o beatyfikacji polskiego Papieża, a przygotowała go telewizja włoska wykorzystując materiały nakręcone przez ekipę watykańską.

Ks. Federico Lombardi SJ zauważył, że po raz pierwszy w technice trójwymiarowej 3D, a nie tylko wysokiej rozdzielczości HD, zarejestrowano wydarzenie watykańskie z udziałem Papieża. Jest to - podkreślił watykański rzecznik - wybór strategiczny i obowiązkowy. Stał się możliwy dzięki współpracy z japońską firmą SONY.

Odnosząc się do kolejnych rejestracji liturgii watykańskich, zauważył on, że konieczna jest jeszcze pewna refleksja nad tego typu przekazem z wydarzeń religijnych, by umożliwić widzom duchowy udział w takich transmisjach. W jego przekonaniu niezbędna jest tu roztropność, by uniknąć ryzyka fascynacji nowymi technologiami, banalizując przy tym przekaz duchowy. Z tego też względu nie przewiduje się jeszcze transmisji Mszy papieskich w formacie trójwymiarowej telewizji - zaznaczył ks. Lombardi.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Watykan: Papież w trójwymiarze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.