Watykan po raz pierwszy na biennale architektury w 2018

Watykan po raz pierwszy na biennale architektury w 2018
(fot. shutterstock.com)
KAI / kw

W 2018 roku Watykan będzie po raz pierwszy uczestniczył w biennale architektury w Wenecji.

W związku z tym Stolica Apostolska zrezygnowała z udziału w 57. Międzynarodowej Wystawie Sztuki w dniach 13 maja - 26 listopada 2017 roku, poinformował w rozmowie z niemiecką agencją katolicką KNA przewodniczący Papieskiej Rady Kultury, kard. Gianfranco Ravasi.

"Przygotowujemy premierę Stolicy Apostolskiej na biennale architektury i na tym chcemy się skupić" - wyjaśnił włoski purpurat.

Jedna z najważniejszych wystaw międzynarodowych - 16. Biennale Architektury w Wenecji - zaplanowano na czas od 26 maja do 25 listopada 2018 roku. Zdaniem kard. Ravasiego, ekspozycja watykańska będzie uzależniona od tego, jaką otrzyma powierzchnię wystawienniczą.

Watykan uczestniczył już dwukrotnie w organizowanych również w Wenecji Biennale Sztuki. W 2013 roku pawilon watykański prezentował dzieje stworzenia, a w 2015 roku projekt pod hasłem "Na początku słowo stało się ciałem" przygotowali Monika Bravo, Elpida Hadszi-Vasileva i Mario Macilau. Kard. Ravasi nie zdradził jaki będzie przewodni temat debiutu Watykanu na Biennale Architektury 2018.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Watykan po raz pierwszy na biennale architektury w 2018
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.