Watykan: The Edge z U2 wystąpił w Kaplicy Sykstyńskiej

Watykan: The Edge z U2 wystąpił w Kaplicy Sykstyńskiej
(fot. Ryan Rodrick Beiler / Shutterstock.com)
5 lat temu
PAP / pk

Znany jako The Edge gitarzysta grupy U2, David Evans, jako pierwszy muzyk rockowy wystąpił w Kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie, gdzie w sobotę wykonał kilka utworów swego zespołu podczas koncertu dla uczestników konferencji na temat medycyny regeneracyjnej.

W dwudniowym międzynarodowym watykańskim sympozjum, którego tematem było leczenie raka i rzadkich chorób oraz wykorzystanie komórek macierzystych, udział wziął wiceprezydent USA Joe Biden. W swym wystąpieniu w piątek apelował o globalne zaangażowanie na rzecz walki z rakiem. W przedsięwzięciach takich uczestniczy również The Edge.

Uczestnicy obrad, wśród nich lekarze i badacze z wielu krajów, zostali w sobotni wieczór zaproszeni do Kaplicy Sykstyńskiej na specjalny koncert.

The Edge - relacjonują uczestnicy tego wydarzenia - zagrał na gitarze i zaśpiewał między innymi utwory U2 - "Ordinary love" z filmu o Nelsonie Mandeli i "Walk on", czyli piosenkę dedykowaną byłej birmańskiej opozycjonistce, laureatce pokojowego Nobla Aung San Suu Kyi.

- Kiedy zapytali mnie, czy chcę być pierwszym współczesnym artystą, który wystąpi w Kaplicy Sykstyńskiej, nie wiedziałem, co powiedzieć, bo zazwyczaj śpiewa inny facet - powiedział cytowany przez Reutersa The Edge, odnosząc się do wokalisty irlandzkiej grupy Bono, który z racji swego humanitarnego zaangażowania również kilkakrotnie odwiedził Watykan już za czasów Jana Pawła II.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Watykan: The Edge z U2 wystąpił w Kaplicy Sykstyńskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.