Watykan: ubodzy dostaną testy na koronawirusa i szczepionki przeciw grypie

Watykan: ubodzy dostaną testy na koronawirusa i szczepionki przeciw grypie
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
PAP / kk

Bezpłatne testy na badanie obecności koronawirusa i szczepionki przeciwko grypie - to inicjatywa Watykanu dla najbiedniejszych. Została ogłoszona w związku z obchodzonym w niedzielę po raz czwarty Światowym Dniem Ubogich, ustanowionym przez papieża Franciszka.

Watykan poinformował w czwartek, że w ambulatorium dla ubogich w kolumnadzie przy bazylice Świętego Piotra, założonym przez urząd papieskiego jałmużnika kardynała Konrada Krajewskiego wykonywane są testy, którym mogą poddać się ci, którzy chcą na przykład skorzystać z noclegowni bądź powrócić do swojego kraju.

Wykonywanych jest tam około 50 badań dziennie. Można też zaszczepić się przeciwko grypie.

Ponadto przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji arcybiskup Rino Fisichella powiedział na konferencji prasowej transmitowanej w internecie, że Watykan wyśle pierwszą partię 350 tysięcy maseczek dla co najmniej 15 tysięcy uczniów z ubogich rodzin z Rzymu.

Ponadto Watykan już rozesłał do rzymskich parafii 5 tysięcy paczek z żywnością dla najuboższych.

DEON.PL POLECA

W niedzielę rano papież Franciszek odprawi w bazylice Świętego Piotra mszę z okazji Światowego Dnia Ubogich. Jak wyjaśniono, w związku z ograniczeniami z powodu pandemii na mszy obecnych będzie 100 osób, reprezentujących wszystkich ubogich świata.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Fratelli Tutti to tytuł, który Papież postanowił nadać swojej nowej encyklice poświęconej, jak czytamy w podtytule, „braterstwu” i „przyjaźni społecznej”. Oryginalny tytuł również w języku polskim pozostanie właśnie taki, a zatem nieprzetłumaczony – tak jak...

Skomentuj artykuł

Watykan: ubodzy dostaną testy na koronawirusa i szczepionki przeciw grypie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.