Watykan: Waszczykowski spotkał się z watykańskim sekretarzem stanu

Watykan: Waszczykowski spotkał się z watykańskim sekretarzem stanu
(fot. PAP/EPA/FRANCESCO PAOLO LANNINO)
PAP / mp

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski spotkał się w środę w Watykanie z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem.

Wśród tematów rozmów była pomoc dla uchodźców i polityka prorodzinna w Polsce.
Szef dyplomacji przybył do Watykanu z Palermo, gdzie uczestniczył w Konferencji Śródziemnomorskiej OBWE na temat migracji.
Po trwającej ponad godzinę rozmowie polski minister wymienił jako jeden z tematów konferencji pomoc uchodźcom. Najbliższemu współpracownikowi papieża Franciszka mówił, że Polska nie uchyla się przed obowiązkiem pomocy migrantom. Poinformował kardynała Parolina o zaangażowaniu finansowym w wysokości 58 mln euro oraz o pomocy rządu dla uchodźców w miejscach, gdzie przebywają.
Ponadto, szef dyplomacji poinformował watykańskiego sekretarza stanu o pracy rządu Beaty Szydło. Mówił o polityce prorodzinnej, o pomocy dla ludzi starszych i budowie mieszkań. Jak powiedział ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Janusz Kotański, kardynał Parolin z radością przyjął informacje o tych działaniach prosocjalnych, które - przypomniał - są bliskie Watykanowi.
Minister Waszczykowski złożył również kwiaty na grobie św. Jana Pawła II bazylice watykańskiej.
DEON.PL POLECA
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Watykan: Waszczykowski spotkał się z watykańskim sekretarzem stanu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.