Watykan wezwał Izrael do powstrzymania się od aneksji Zachodniego Brzegu Jordanu

Watykan wezwał Izrael do powstrzymania się od aneksji Zachodniego Brzegu Jordanu
(fot. unsplash.com)
KAI / jb

30 czerwca 2020, jego eminencja, kardynał Pietro Parolin, sekretarz stanu, spotkał się z ambasadorami Stanów Zjednoczonych Ameryki i Państwa Izrael.

Wyraził zaniepokojenie Stolicy Apostolskiej możliwymi jednostronnymi działaniami, które mogłyby jeszcze bardziej zagrozić poszukiwaniu pokoju między Izraelczykami a Palestyńczykami oraz delikatnej sytuacji na Bliskim Wschodzie – czytamy w komunikacie opublikowanym prze Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Stolica Apostolska przypomina, że Państwo Izrael i Państwo Palestyńskie mają prawo do istnienia oraz życia w pokoju i bezpieczeństwie, w granicach uznanych międzynarodowo. Apeluje zatem do stron o podjęcie działań na rzecz ponownego otwarcia drogi bezpośrednich negocjacji, w oparciu o odpowiednie rezolucje Organizacji Narodów Zjednoczonych, ułatwionych przez środki służące odbudowie wzajemnego zaufania i aby miały „odwagę, by mówić «tak» spotkaniu i «nie» konfliktom; «tak» dialogowi i «nie» przemocy; «tak» negocjacjom i «nie» wrogości; «tak» poszanowaniu traktatów i «nie» prowokacjom; «tak» szczerości i «nie» dwulicowości" (Papież Franciszek, Spotkanie modlitewne w intencji pokoju w Ziemi Świętej, Ogrody Watykańskie, 8 czerwca 2014 r.).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Watykan wezwał Izrael do powstrzymania się od aneksji Zachodniego Brzegu Jordanu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.