Watykańskie finanse wzorem dla Kościoła

Watykańskie finanse wzorem dla Kościoła
(fot. Józef Augustyn SJ)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / drr

"Watykańskie finanse mają być wzorem dla całego Kościoła. Trzeba wypracować rozwiązania, które sprawdzą się również na szczeblu lokalnym, w episkopatach i diecezjach" - mówi kard. Wilfrid Napier, członek Rady Ekonomicznej w Watykanie.

Wczoraj odbyło się jej kolejne spotkanie. Kard. Napier przybył na nie aż z RPA. Jak powiedział Radiu Watykańskiemu, Rada wypracowuje obecnie swoje statuty, a także zastanawia się nad skutecznymi mechanizmami finansowymi w Watykanie.

DEON.PL POLECA
"Muszę powiedzieć, że Rada pracuje już bardzo dobrze. Jej to dobry zespół, ośmiu kardynałów i siedmioro świeckich, wysokiej klasy specjaliści, o dużym doświadczeniu. Jestem przekonany, że doprowadzimy do ważnych przemian. I nie chodzi nam o to, by coś krytykować, lecz by zrobić w finansach porządek. Abyśmy my sami byli zadowoleni z tego, jak Kościół obchodzi się z finansami, aby zasoby finansowe służyły rzeczywiście sprawom Kościoła, czyli ewangelizacji. Ewangelizacja to jednak nie tylko głoszenie Słowa, ale także życie według niego, a to oznacza między innymi troskę o tych, którzy sami nie potrafią się o siebie zatroszczyć" - powiedział kard. Napier.

Przypomnijmy, że na czele Rady stoi kard. Reinhard Marx z Monachium. W jej obradach uczestniczyli również kardynał sekretarz stanu Pietro Parolin oraz prefekt Sekretariatu Ekonomicznego kard. George Pell. Kolejne posiedzenie Rady odbędzie się w grudniu.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Watykańskie finanse wzorem dla Kościoła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.