Watykańskie zadanie specjalne zmierza ku końcowi

Watykańskie zadanie specjalne zmierza ku końcowi
(fot. shutterstock.com)
Reuters / kk

Kowale, którzy wykuwają ceremonialne zbroje dla papieskich Gwardzistów Szwajcarskich, wkrótce ukończą zlecenie otrzymane w 2009 roku. Zbroje przygotowane przez braci Schmidbergerów mają służyć gwardzistom przez następne kilkaset lat.

Bracia Georg i Johann Schmidbergerowie z Molin na co dzień zajmują się wykuwaniem mieczy, bram i innych przedmiotów dla teatrów czy prywatnych kolekcji, lecz w 2009 roku otrzymali specjalne zadanie z samego Watykanu. Mieli wykonać 80 kompletów uzbrojenia dla papieskich strażników.

Wykucie ceremonialnego stroju gwardzisty szwajcarskiego to trudna sztuka, której mistrzowie wymierają, ale austriaccy bracia przyjęli to niecodzienne zlecenie. Schmidbergerowie każdego roku wykuwali dziesięć pancerzy. Może się wydawać, że takie tempo pracy austriackich kowali jest nieco wolne, lecz uzasadnia je złożoność zadania. Poświęcony czas nie pójdzie jednak na marne.

"Po naszym zleceniu nie będzie potrzeby wymiany uzbrojenia gwardzistów przez najbliższych kilkaset lat" - twierdzi w rozmowie z Reuters Johann Schmidberger.

DEON.PL POLECA


W najbliższym czasie bracia planują ukończyć prace, których zwieńczeniem będzie przygotowanie charakterystycznych, ozdobnych hełmów gwardzistów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Watykańskie zadanie specjalne zmierza ku końcowi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.