Ważna zmiana w kieleckiej kurii. Biskup mianował nowego kanclerza

Ważna zmiana w kieleckiej kurii. Biskup mianował nowego kanclerza
Fot. Mateus Campos Felipe / Unsplash
diecezja.kielce.pl / mł

Jest nowy kanclerz kurii diecezji kieleckiej. Mianował go bp Jan Piotrowski. To ks. Marcin Jastrząb, 38-letni kapłan wyświęcony w 2009 roku.  

Nowego Kanclerza Kurii Diecezjalnej w Kielcach kielecki ordynariusz mianował w poniedziałek, 14 sierpnia 2023 r. Ks. Jastrząb swoje obowiązki przejmie 1 września 2023 r. Zastąpi na tym stanowisku ks. Adama Perza, który obejmie teraz urząd rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

Kim jest nowy kanclerz kieleckiej kurii? 

Ks. Marcin Jastrząb urodził się 24 listopada 1984 r. w Miechowie. Po ukończeniu Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, 30 maja 2009 r. przyjął święcenia prezbiteratu w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

W latach 2015-2018 odbył studia licencjackie z prawa kanonicznego na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, w latach 2018-2019 uczestniczył w kursie z jurysprudencji małżeńskiej na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, zaś w latach 2019-2023 odbył studia doktoranckie z prawa kanonicznego również na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie.

DEON.PL POLECA

Przed podjęciem studiów był wikariuszem parafii Przemienienia Pańskiego w Kielcach-Białogonie, św. Wojciecha w Kielcach oraz w trakcie studiów licencjackich – parafii Bożego Ciała w Słomnikach.

Źródło: diecezja.kielce.pl / mł

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Richard Rohr

Jak stać się dojrzałym mężczyzną?

W czasach, kiedy mówi się o kryzysie męskości, Richard Rohr pokazuje, w czym kryje się jej potencjał, ale przede wszystkim prowadzi do jej źródła - do Boga, który obdarzył mężczyzn...

Skomentuj artykuł

Ważna zmiana w kieleckiej kurii. Biskup mianował nowego kanclerza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.