Wezwanie do modlitwy z okazji ślubu księcia

Wezwanie do modlitwy z okazji ślubu księcia
Wnuczek z babcią, czyli książę William z królową Elżbietą II w bazie wojskowej w Anglesey (fot. EPA/Christopher Furlong)
KAI / drr

Z okazji ślubu księcia Williama i Kate Middleton Konferencja Biskupów Anglii i Walii opublikowała tekst specjalnej modlitwy. Przeznaczona jest ona „na czas królewskiego ślubu” i zawiera życzenia miłości dla młodej pary oraz sił do służby „Bogu, naszemu krajowi i Brytyjskiej Wspólnocie Narodów”.

- Prosimy Cię, Ojcze Niebieski, pobłogosław Jego Królewskiej Mości, Księciu Williamowi i Catherine, gdy będą sobie wyznawali wzajemną miłość. Niech Twoja miłość łączy ich przez całe życie. Daj im siłę, by mogli służyć Tobie, naszemu krajowi i całej Brytyjskiej Wspólnocie Narodów w prawości i wierności - brzmi tekst modlitwy.

Ślub księcia William, syna następcy brytyjskiego tronu Karola z Kate Middleton odbędzie się 29 kwietnia w Londynie. Dzień ślubu pary książęcej będzie oficjalnym dniem wolnym od pracy w Wielkiej Brytanii. Oczekuje się, że tego dnia do Londynu przybędzie około miliona gości.

Drogi między rodziną królewską i Kościołem katolickim w Wielkiej Brytanii rozeszły się w XVI wieku, kiedy król Henryk VIII wystąpił z Kościoła katolickiego i ogłosił jako religię państwową Kościół anglikański z monarchą na jego czele. Od 1701 roku na tron nie może wstąpić katolik ani też osoba pozostająca w związku małżeńskim z katolikiem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wezwanie do modlitwy z okazji ślubu księcia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.