Wielkopolskie: Ksiądz z parafii w Tursku będzie święcił pokarmy z kabrioleta

Wielkopolskie: Ksiądz z parafii w Tursku będzie święcił pokarmy z kabrioleta
(fot. depositphotos.com)
1 miesiąc temu
PAP / pp

Kustosz Sanktuarium Maryjnego w wielkopolskim Tursku ks. Piotr Górski będzie święcił pokarmy w Wielką Sobotę przemieszczając się po parafii samochodem bez dachu - kabrioletem. "Miałem do dyspozycji pięć; wybrałem największego, niebieskiego" – powiedział w rozmowie z PAP.

Kustosz Sanktuarium Maryjnego w wielkopolskim Tursku ks. Piotr Górski zamieścił na swoim profilu społecznościowym ogłoszenie, że "gdyby ktoś miał cabrioleta pożyczyć na poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę, byłbym wdzięczny".

Na ogłoszenie zareagowało pięciu parafian - właścicieli tego typu pojazdów. "Wybrałem największego, bo potrzebuję dużo miejsca" – wyjaśnił ksiądz w rozmowie z PAP.

Ksiądz przyznał, że z pomysłem "chodził dość długo". "Bo święcenie palm czy pokarmów to nie jest dogmat wiary, który musi być, ale jest to jakoś zakorzenione w naszej tradycji” – wyjaśnił.

W pierwszej wersji ksiądz chciał stanąć przed plebanią i święcić przejeżdżających parafian ze święconkami.

"Ale pomyślałem, że to przecież ja mogę pojechać do ludzi i święcić w bezpiecznej odległości" – powiedział.

Parafianie zaproponowali, by ksiądz przemieszczał się bryczką, ale odmówił, "bo to wyglądałoby na jakieś szlacheckie zapędy" – ocenił.

Postawił na kabrioleta, bo ma otwarty, składany dach. "Nie trzeba nawet wychodzić z samochodu" - skomentował.

Kustosz zamieścił na swoim profilu społecznościowym ogłoszenie, że poszukuje do wypożyczenia samochód typu kabriolet.

Na ogłoszenie księdza zareagowali parafianie. Pod wpisem zamieścili komentarze, że "to świetny pomysł, udostępnić innym proboszczom", "w bloku, to by można koszyczek na sznurku spuścić z okna" lub "to taki neapolitański zwyczaj".

Ksiądz poinformował, że poświęcenie pokarmów zacznie w Wielką Sobotę o godz. 10 od Bielaw przez Wielką Wieś, Pleszówkę, Podborek, Bogusław Bogusławice, Turowy, Małą Wieś, Kwiatów, Kramy a skończy na wsi Podlesie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka
19,31 zł
32,18 zł

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

Wielkopolskie: Ksiądz z parafii w Tursku będzie święcił pokarmy z kabrioleta
Komentarze (1)
JP
~Janek Potocki
6 kwietnia 2020, 16:59
Pycha kroczy przed upadkiem, a tu mamy przykład takiej pychy i wystawiania Boga na próbę przez świadome narażanie ludzi na zarażenie.

Skomentuj artykuł

Wielkopolskie: Ksiądz z parafii w Tursku będzie święcił pokarmy z kabrioleta
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.