"Władca Pierścieni" i wiara? Oblaci zapraszają na rekolekcje z Tolkienem

"Władca Pierścieni" i wiara? Oblaci zapraszają na rekolekcje z Tolkienem
fot. Ergo Zakki / Unsplash
Informacja prasowa / pk

W trzeci weekend stycznia w Kokotku będzie słychać brzęk mieczy, odgłosy walki w Helmowym Jarze i naradę Drzewców. Będą hobbici, lembasy, orki, cała Drużyna i pierścień władzy. "You Shall Not Pass. Zło nie przejdzie" to wyjątkowe rekolekcje o walce dobra ze złem i Opatrzności w Śródziemiu na podstawie twórczości J.R.R. Tolkiena.

Dobro vs zło, Opatrzność w Śródziemiu, duchowa walka, brzemię Pierścienia i małe ręce hobbitów - to niektóre z elementów składających się na chrześcijańskie przesłanie powieści "Władcy Pierścieni". Oblaci z Kokotka zapraszają na weekendowe rekolekcje o chrześcijańskim przesłaniu dzieł J.R.R Tolkiena.

Podczas rekolekcji uczestnicy usłyszą też wykład znanego tolkienisty Ryszarda Derdzińskiego.

- Dlaczego gdy ktoś wierzący stworzy dzieło, które fascynuje wielu ludzi, katolicy doszukują się w nim Ewangelii albo śladów wiary? Wiele razy słyszałem to pytanie, a może nawet zarzut. Może dlatego, że szczerej wiary nie da oddzielić się od życia, wypowiadanych słów i osobistej twórczości - zastanawia się o. Dominik Ochlak.

DEON.PL POLECA

- Te rekolekcje prowadzą uczestników przez świat Śródziemia i są przeznaczone dla tych, którzy "Władcę Pierścieni" znają choćby tylko z filmów. Odkodowane w chrześcijańskim ujęciu motywy łaski, walki dobra ze złem, misji i przyjaźni prowadzą do analogicznych obrazów w Ewangelii. Będzie zarówno czas poznawania Drużyny Pierścienia, jak i medytacji nad słowem Bożym. Będzie też przestrzeń integracji i wymiany informacji o świecie profesora Tolkiena - zapowiada o. Dominik, który poprowadzi rekolekcje.

Rekolekcje odbędą się od 20 do 22 stycznia w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku. Przeznaczone są dla osób w wieku 15-25 lat. Szczegóły i zapisy na stronie wydarzenia.

Źródło: Informacja prasowa / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomáš Halík

Płomień, który rozświetla mrok

Pandemia, kryzys ekonomiczny, wojny…

Jak wierzyć w kochającego Boga i Jego bliskość, kiedy wokół rozsypuje się świat? Czy Wcielenie naprawdę coś zmienia? Gdzie szukać Bożej obecności?

Bóg jest niewysłowioną tajemnicą, ale...

Skomentuj artykuł

"Władca Pierścieni" i wiara? Oblaci zapraszają na rekolekcje z Tolkienem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.