Włochy: biskup apeluje o modlitwy o deszcz

Włochy: biskup apeluje o modlitwy o deszcz
(fot. shutterstock.com)
KAI/ ed

Nieustępujące upały, powodujące niespotykaną od dawna suszę i groźbę pożarów, skłaniają wielu włoskich księży do odprawiania Mszy św. w intencji deszczu. Z apelem o nie wystąpił do kapłanów ze swej diecezji m. in. ordynariusz Rieti w Lacjum, bp Domenico Pompili.

Przypomniał on jednocześnie wiernym, że "modlitwa, by Pan Bóg zesłał błogosławieństwo deszczu w tym ciężkim okresie suszy, może być odmawiana również poza kościołem, indywidualnie bądź w grupach".

DEON.PL POLECAButelka, która ratuje życie >>

Nasilenie się praktyki modlitwy o deszcz potwierdził ks. Claudio Magnoli, konsultant watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, który przypomniał, że sięga ona wieków średnich. "Chodzi o inwokacje, w których prosi się Boga o dar deszczu albo dobrych zbiorów, znajdujące się w zbiorach modlitw o ochronę przed siłami natury. Jednym słowem prosi się Pana, aby był łaskaw uwolnić nas od kataklizmów", wyjaśnił włoski kapłan agencji Adnkronos.

Tymczasem prognozy pogody zapowiadają, że od najbliższego czwartku wystąpią we Włoszech obfite opady i burze połączone z gradobiciem, a temperatura obniży się o blisko dziesięć stopni.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Włochy: biskup apeluje o modlitwy o deszcz
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.