Włochy: były bankowiec i ekonom episkopatu arcybiskupem

Włochy: były bankowiec i ekonom episkopatu arcybiskupem
(fot. youtube.com/trmh24)
3 lata temu
KAI / sz

Nowy metropolita Fermo w regionie Marche w środkowych Włoszech, arcybiskup Rocco Pennacchio, mianowany na to stanowisko 14 września przez Franciszka, w przeszłości był bankowcem. Już jako ksiądz - święcenia przyjął w 1998 - był przez pięć lat głównym ekonomem włoskiego episkopatu.

W liście do swoich nowych diecezjan pochodzący z Matery w południowych Włoszech 54-letni obecnie arcybiskup poleca się ich modlitwie, aby potrafił zostać ich "ojcem, pasterzem i przyjacielem". "Razem damy świadectwo radości Ewangelii na ziemi, którą Pan powierzył nam w tych czasach wstrząsów sejsmicznych, które na ciężką próbę wystawiły wspólnoty, dotknięte już skutkami złej koniunktury gospodarczej" - napisał abp Pennacchio.

Region Marche nawiedzony został dwukrotnie w roku ubiegłym oraz w styczniu tego roku przez szereg wstrząsów, które odczuły całe środkowe Włochy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Mark E. Thibodeaux SJ
17,94 zł
29,90 zł

500 lat skuteczności | 10 minut dziennie | 34 sposoby na spotkanie Boga

Kilkaset lat temu św. Ignacy Loyola poradził grupie swoich uczniów, żeby codziennie praktykowali rachunek sumienia. Uważał, że to najważniejszy moment w ciągu...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Włochy: były bankowiec i ekonom episkopatu arcybiskupem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.