Włochy: Kościół przyjął 27 tys. uchodźców

Włochy: Kościół przyjął 27 tys. uchodźców
(fot. Jazzmany / Shutterstock.com)
4 lata temu
KAI / mc

Ponad 5000 parafii we Włoszech - kraju, który przez długi czas był najbardziej dotknięty masowym napływem uchodźców - włączyło się od września ub.r. do stycznia br. do akcji pomagania im. Dotyczy to zwłaszcza Lombardii, gdzie jest najwięcej próśb o azyl. W sumie ocenia się, że ponad 27 tys. osób znalazło schronienie we włoskich parafiach i rodzinach katolickich.

Ten wielki ruch solidarności narodził się w odpowiedzi na apel Franciszka z 6 września ub.r., aby wszystkie wspólnoty chrześcijańskich zaczęły przyjmować rodziny uchodźców.
Dane powyższe ogłosiła - w związku z obchodzonym 17 stycznia Światowym Dniem Migranta i Uchodźcy - należąca do Włoskiej Konferencji Biskupiej Fundacja Migrantes we włoskim dzienniku "Avvenire". Wynika z nich, że wkrótce po wezwaniu papieskim włoskie struktury kościelne przyjęły prawie 23 tys. osób.
W zeszłym roku nastąpił spadek o 9 proc. przybyłych do Włoch imigrantów, gdyż wzrósł ruch na szlaku przez Turcję i Grecję. Łącznie przyjechało do Italii w tym czasie prawie 154 tys. osób. Najwięcej z nich pochodzi z Erytrei, Nigerii, Somalii, Sudanu, Gambii oraz z Afryki Subsaharyjskiej i z Syrii. W sumie byli to ludzie z 65 narodowości.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Włochy: Kościół przyjął 27 tys. uchodźców
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Włochy: Kościół przyjął 27 tys. uchodźców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.