Włochy: nowa błogosławiona Elena Aiello

Włochy: nowa błogosławiona Elena Aiello
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

Włoski Kościół będzie mieć nową błogosławioną. Jest nią założycielka Małych Sióstr od Męki Pańskiej, Elena Aiello. Uroczystość wyniesienia jej do chwały ołtarzy odbędzie się jutro, w Święto Podwyższenia Krzyża, w Cosenzy na południu Włoch.

Przyszła błogosławiona pochodziła z Kalabrii i żyła w latach 1895-1961. Próbowała życia zakonnego u sióstr Przenajdroższej Krwi, jednak doznany wypadek uniemożliwił jego kontynuowanie. Cudownie uzdrowiona za wstawiennictwem św. Rity zaczęła doświadczać doznań mistycznych związanych z Męką Pańską, pod których wpływem założyła dzieło opieki nad sierotami. Po drugiej wojnie światowej przekształciło się ono w zgromadzenie zakonne. S. Elena Aiello została wybrana jego pierwszą przełożoną generalną, kierując nim aż do śmierci.

Jutrzejszej beatyfikacji będzie przewodniczył w Cosenzy prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Kard. Angelo Amato podkreśla wagę tego wydarzenia dla Kalabrii, gdzie tego rodzaju uroczystość odbędzie się po raz pierwszy, i dla całych Włoch w 150 lat od ich zjednoczenia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Włochy: nowa błogosławiona Elena Aiello
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.