Włochy: zatrzymano księdza za posiadanie narkotyków

Włochy: zatrzymano księdza za posiadanie narkotyków
Fot. depositphotos.com
Środa, 15:19
PAP / tk

Włoski ksiądz Francesco Spagnesi zastał aresztowany za posiadanie narkotyków, które nabył w Holandii. Duchowny kupował je od datków parafian, które rzekomo zbierał na cele charytatywne.

40-letni ksiądz z toskańskiego miasta Prato został zatrzymany we wtorek we Włoszech. Okazało się, że duchowny przemycał w samochodzie prawie litr narkotyku GBL oraz kokainę.

Z informacji dziennika „De Telegraaf" wynika, że duchowny od dwóch lat organizował homoseksualne orgie z zażywaniem narkotyków, które kupował w Niderlandach.

- Są to informacje, których nigdy nie chcielibyśmy usłyszeć – zareagował na doniesienia o aresztowaniu księdza jego przełożony biskup Prato Giovanni Nerbini.

Biskup powiedział dziennikowi, iż ksiądz Spagnesi miał od miesięcy problemy z uzależnieniem od narkotyków i nakazał mu skontaktowanie się z psychoterapeutą. - Podejrzewałem, że jest coś nie tak z finansami parafii – powiedział bp Nerbini. Jego zdaniem, ksiądz zawsze zapewniał, że pieniądze trafiają do potrzebujących rodzin.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Żak SJ
18,83 zł
26,90 zł

Rozliczenie z problemem pedofilii w polskim Kościele

Ujawnienie skali wykorzystywania seksualnego nieletnich przez osoby duchowne wstrząsnęło Kościołem w Polsce i na świecie. Reakcje hierarchów były skrajne: od lęku przed ujawnieniem długo skrywanej prawdy po chęć...

Skomentuj artykuł

Włochy: zatrzymano księdza za posiadanie narkotyków
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.