Ksiądz podszywał się pod biskupa Czaję. Będzie odpowiadał przed sądem

Ksiądz podszywał się pod biskupa Czaję. Będzie odpowiadał przed sądem
Fot. GalinaZhigalova/depositphotos.com
1 tydzień temu
radio.opole.pl / tk

Według opolskiej prokuratury ksiądz Rafał C. oraz jego świecki przyjaciel Rafał S. podszywali się pod biskupa opolskiego Andrzeja Czaję i tamtejszą kurię. Mężczyźni mieli w imieniu hierarchy wysyłać ludziom wiadomości z groźbami. Oskarżonym grozi do 8 lat więzienia.

Z ustaleń śledczych wynika, że ks. Rafał C oraz Rafał S. podszywając się pod kurię i biskupa Czaję wysyłali nieprawdziwe smsy i maile. Miały one przedstawić hierarchę opolskiego w złym świetle.

W 2018 roku doszło do konfliktu między biskupem Czają, a księdzem Rafałem C. Księdza podejrzewano o przywłaszczenie datków od wiernych w wysokości 6 tys. złotych. W wyniku tego biskup opolski odwołał go z funkcji i ukarał suspensą.

Wysyłali wiadomości w imieniu bp. Czai

Po tym zajściu ks. Rafał C. wraz ze swoim przyjacielem Rafałem S. zaczęli podszywać się pod biskupa i kurię. Wysyłali spreparowane maile oraz wiadomości smsowe o wulgarnej treści. Osoby wspierające ks. Rafała otrzymały smsy z groźbami, które rzekomo miały pochodzić od bp Andrzeja Czai.

Według śledczych wszystkie wiadomości wysłali oskarżeni mężczyźni. Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Opolu, gdzie będzie toczyć się proces. Oskarżonym grozi nawet do 8 lat więzienia.

Źródło: radio.opole.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gabriel Glinka
4,98 zł
24,90 zł

W wieku kilkunastu lat uciekł z domu i zaczął stawiać pierwsze samodzielne kroki - na ścieżkach zła. Poruszał się na nich coraz szybciej i pewniej, przekraczając wkrótce granice mrocznego świata przestępczości zorganizowanej.

Stał się człowiekiem...

Skomentuj artykuł

Ksiądz podszywał się pod biskupa Czaję. Będzie odpowiadał przed sądem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.