Włoscy biskupi pomogą mieszkańcom Sudanu Południowego

Włoscy biskupi pomogą mieszkańcom Sudanu Południowego
(fot. depositphotos.com)
KAI / pk

Pomoc żywnościowa, zakup leków i środków medycznych, wsparcie dla uchodźców - między innymi na takie cele przeznaczony zostanie ponad milion dolarów, który episkopat Włoch przekaże do Sudanu Południowego. Program ten, rozłożony na trzy lata, będzie koordynowany przez Caritas i ma pomóc w odbudowie tego afrykańskiego kraju po trwającej tam wieloletniej wojnie domowej.

Celem nadrzędnym tych działań jest wspieranie pokoju w regionie, który jeszcze niedawno przeżywał dramat wojny. "W ósmą rocznicę ogłoszenia niepodległości Sudanu Południowego dołączamy się do apelu Papieża Franciszka, który wzywał do podjęcia wszelkich możliwych wysiłków w celu osiągnięcia pokoju. Jesteśmy zdania, że jest on nie do osiągnięcia tak długo, jak długo kraj ten będzie borykał się z biedą, niedoborami żywności i leków" - powiedziała Nicoletta Sabbetti, koordynatorka Caritas we Włoszech dla Afryki Wschodniej.

Z pieniędzy episkopatu Włoch zostaną także sfinansowane tymczasowe schronienia dla osób, które powracają do swoich zniszczonych po wojnie domów. "Chcemy pomóc im stanąć na nogi w pierwszym, najtrudniejszym okresie, zamierzamy rozpocząć dystrybucję nasion siewnych, zakupić narzędzia rolnicze i zapewnić wsparcie społeczno-ekonomiczne" - oznajmiła przedstawicielka Caritas.

Fundusze zostaną również wykorzystane na zapewnienie podstawowej opieki zdrowotnej i służb ratunkowych mieszkańcom i osobom przesiedlonym w diecezjach Malakal, Rumbek i Yei we współpracy z organizacją "Lekarze z Afryką". Program ma na celu także odbudowę placówek opieki zdrowotnej oraz opracowanie systemu ostrzegania o zagrożeniach zdrowotnych i żywieniowych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Włoscy biskupi pomogą mieszkańcom Sudanu Południowego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.