Włoskie media sugerują temat Synodu Biskupów

Włoskie media sugerują temat Synodu Biskupów
(fot. © Mazur/catholicnews.org.ukl)
4 lata temu
KAI/ ed

Co religie mogą zrobić dla pokoju na świecie? Jak powstrzymać wojny motywowane religijnie? - taka może być tematyka kolejnego zgromadzenia Synodu Biskupów.

Sugerują to włoskie media po spotkaniu Rady Zwyczajnej Sekretariatu Synodu Biskupów, jakie odbyło się 18-19 kwietnia w Watykanie z udziałem papieża Franciszka. Omawiano na nim propozycje tematyki kolejnego zgromadzenia.

Z niedyskrecji, które przedostały się do mediów wynika, że wśród propozycji przedstawionych na spotkaniu Rady, były: ekumenizm i żonaci księża. Jednak - według tych doniesień - papież byłby bardziej zainteresowany znalezieniem sposobów zaangażowania wszystkich religii we wspólną inicjatywę na rzecz pokoju na świecie, powiedzenia raz na zawsze "nie" wojnie.

Dwa poprzednie zgromadzenia - nadzwyczajne w 2014 r. i zwyczajne w 2015 r. - dotyczyły rodziny, a ich owocem jest adhortacja apostolska "Amoris laetitia".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Włoskie media sugerują temat Synodu Biskupów
Komentarze (1)
.A
. Anakin
28 kwietnia 2016, 16:59
W XII wieku potrafiono zrozumieć, że - słowami Bernarda z Chartres - "jesteśmy jak karły, które wspinają się na ramiona gigantów, by widzieć więcej od nich i dalej sięgać wzrokiem, i to nie za sprawą bystrości swojego wzroku, czy wysokości ciała, lecz dzięki temu, że wspinamy się w górę i wznosimy na wysokość gigantów". Mam wrażenie, że dziś dominuje postawa zejścia na ziemie, ze stwierdzeniem "Stąd też dobrze widać".

Skomentuj artykuł

Włoskie media sugerują temat Synodu Biskupów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.