Wokół ciała tego świętego gromadzi się woda, która ma mieć dobroczynne właściwości

Wokół ciała tego świętego gromadzi się woda, która ma mieć dobroczynne właściwości
(fot. wikimedia.org / Orthodox33 / domena publiczna / antennasud / YouTube.com)
KAI / ml

Cud zbierania się niewielkiej ilości wody przy jego szczątkach nie jest nagłaśniany przez opiekujących się nimi od 1951 roku dominikanów. Jest ona zbierana każdego roku 9 maja, w rocznicę przeniesienia relikwii.

Przebywający w sobotę w Bari na południu Włoch, gdzie dokonał otwarcia 81. edycji tamtejszych targów, premier Paolo Gentiloni otrzymał od jego władz ampułkę tzw. manny św. Mikołaja. Nie jest to jednak pokarm, którym według Starego Testamentu żywili się w czasie wędrówki do Ziemi Obiecanej. Manną św. Mikołaja nazwano wodę, jaka gromadzi się obok relikwii świętego z Miry, przeniesionych do Bari w 1087 roku.
Cud zbierania się niewielkiej ilości wody przy jego szczątkach nie jest nagłaśniany przez opiekujących się nimi od 1951 roku dominikanów. Jest ona zbierana każdego roku 9 maja, w rocznicę przeniesienia relikwii, w ilości nie przekraczającej nigdy pół litra. Niewielka jej część mieszana jest z setkami litrów, jakie kupują w Bari pielgrzymi, przekonani o jej dobroczynnym działaniu.
Premier Włoch otrzymał ozdobną ampułkę, opatrzoną następującym napisem: "Prezesowi rady ministrów uścisk miasta Bari pod egidą św. Mikołaja, symbol dialogu i braterstwa".
Kult świętego popularny jest również wśród prawosławnych, a fragment relikwii świętego przebywał niedawno w Rosji, dokładnie w Moskwie i Petersburgu, gdzie cześć im oddali m.in. patriarcha Cyryl i prezydent Władimir Putin.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Elżbieta Polak
18,83 zł
26,90 zł

Patron Polski i potężny wspomożyciel. Poznaj św. Andrzeja Bobolę

Przepiękne świadectwa przywołane na kartach tej książki pokazują, że wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli jest często ostatnią deską ratunku. Za jego przyczyną Bóg dokonuje cudów uzdrowienia, pomaga...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Wokół ciała tego świętego gromadzi się woda, która ma mieć dobroczynne właściwości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.