Wracają transmisje różańca z Bazyliki Watykańskiej

Wracają transmisje różańca z Bazyliki Watykańskiej
fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
3 tygodnie temu
KAI / ml

Do Bazyliki św. Piotra wraca codzienny różaniec odmawiany przez kard. Angelo Comastriego. W południe, od poniedziałku do soboty, można włączać się we wspólną modlitwę poprzez watykańskie media. Transmisja dostępna jest za pośrednictwem włoskiej sekcji Radia Watykańskiego i portalu Vatican News.

Pierwsza taka modlitwa miała miejsce 11 marca 2020 r. jako propozycja dla wszystkich, którzy poszukiwali duchowego pocieszenia w czasie pandemii. Transmisje zawieszono pod koniec grudnia ubiegłego roku. Jednak w związku z przedłużającą się sytuacją pandemiczną i licznymi prośbami kierowanymi do Watykanu o powrót codziennego różańca, emerytowany archiprezbiter bazyliki św. Piotra zdecydował o jego wznowieniu.

Różaniec w Watykańskiej Bazylice okazał się niezwykle popularny. Jak dotąd z kard. Comastrim modliło się ponad półtora miliona osób. Do Stolicy Apostolskiej dotarły liczne świadectwa nawróceń i innych łask, jakie wierni otrzymali dzięki tej modlitwie. „Modlitwa jest dla nas jak oddech, problemy rozwiązuje się wówczas, gdy otwieramy się na Wszechmogącego, bo bez Boga życie jest pozbawione sensu” – powiedział purpurat.

W każdą kolejną tajemnicę różańca kard. Comastri wprowadza wiernych za pomocą krótkiej medytacji. „Jest to modlitwa eucharystyczna, modlimy się przed Najświętszym Sakramentem. Jednocześnie jest to modlitwa maryjna. Naszej Matce mówimy o utrapieniach związanych z rozprzestrzenianiem się pandemii, prosimy ją, aby zwróciła na nas swoje miłosierne oczy i zaniosła Panu nasze łzy pokuty” – powiedział kard. Comastri.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wracają transmisje różańca z Bazyliki Watykańskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.