Wrocław: 8 tys. osób na Drodze Krzyżowej

KAI / mik

Około 8 tys. osób, według szacunków organizatorów, wzięło udział w Akademickiej Drodze Krzyżowej ulicami Wrocławia w piątkowy wieczór 26 marca. - Nie chcemy niczego manifestować – mówił do zebranych przed rozpoczęciem nabożeństwa ks. Mirosław Maliński, diecezjalny duszpasterz akademicki – chcemy w pokorze modlić się w miejscach, którymi na co dzień biegamy na swoje uczelnie, do bibliotek czy akademików.

Rozważania przygotowali studenci z wrocławskich duszpasterstw akademickich, klerycy seminarium diecezjalnego i zakonnego oraz harcerze. Motywem przewodnim rozważań byli świadkowie Chrystusa w naszych czasach.

Podczas poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej studenci wspominali m.in. postacie polskiej siatkarki Agaty Mróz, która mimo ciężkiej choroby zdecydowała się urodzić dziecko, brata Rogera zamordowanego założyciela wspólnoty z Taize, ratującą żydowskie dzieci Irenę Sendlerową, czy postać bł. Pier Giorgio Frassatiego.

W Drodze Krzyżowej, na której niesiono krzyż wykorzystywany podczas strajków na Akademii Rolniczej w roku 1980, uczestniczyli m.in. abp Marian Gołębiewski i bp Andrzej Siemieniewski. Uczestnicy przeszli z pod gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego, wokół rynku, aż do kościoła pw. św. Elżbiety, gdzie na zakończenie Drogi Krzyżowej Mszę św. odprawił bp Andrzej Siemieniewski.

Droga Krzyżowa ulicami Wrocławia jest doroczną inicjatywą duszpasterstw akademickich działających w stolicy Dolnego Śląska. Tradycyjnie odbywa się ona w piątek poprzedzający Niedzielę Palmową.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wrocław: 8 tys. osób na Drodze Krzyżowej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.