Wrocław: biskupi proszą siostry zakonne o modlitwę

Wrocław: biskupi proszą siostry zakonne o modlitwę
(fot. flickr.com/photos/episkopatnews)
2 tygodnie temu
KAI / jb

Z apelem o podjęcie codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu we wszystkich zgromadzeniach zakonnych archidiecezji wrocławskiej, w intencji oddalenia epidemii koronawirusa, zwrócił się do przełożonych zakonnych abp Józef Kupny wraz z biskupami pomocniczymi.

Biskupi archidiecezji wrocławskiej proszą w swoim liście, który dziś trafił do dolnośląskich wspólnot, by modlitwę zorganizować w godz. 20.00 – 21.00, kiedy cały Kościół gromadzi się na Różańcu w intencji ludzi chorych, ich rodzin oraz wszystkich służb medycznych. Dodają także, że tam, gdzie jest to możliwe w najbliższą niedzielę zorganizować całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu jako wynagrodzenie za grzechy.

– Dla całego Kościoła jest to wielkie wyzwanie, by nadal, we wszelki możliwy sposób towarzyszyć człowiekowi potrzebującemu naszej pomocy, zarówno tej materialnej, jak i duchowej – piszą biskupi, dziękując siostrom za ich posługę wobec osób potrzebujących pomocy. Proszą jednocześnie, by działalność zakonów uwzględniała przepisy państwowe oraz zalecenia Kościoła.

– Dziś, gdy dziękujemy Bogu za dar Zwiastowania Pańskiego, za przyczyną Maryi naszej Matki, prosimy o ustanie pandemii. Zawierzamy lekarzy, pielęgniarki i wszelkie służby, które bezpośrednio angażują się w działania mające na celu pomoc i ochronę ludzi przed pandemią. Modlimy się za zmarłych, prosząc dobrego Boga o miłosierdzie i życie wieczne dla nich – napisali wrocławscy biskupi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wrocław: biskupi proszą siostry zakonne o modlitwę
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Wrocław: biskupi proszą siostry zakonne o modlitwę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.