Wrocław. Księża na kursie oficerskim dla kapelanów

Wrocław. Księża na kursie oficerskim dla kapelanów
Fot. depositphotos.com
KAI / kb

Ks. Dawid Surmiak z parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach koło Oświęcimia był jednym z kilkudziesięciu duchownych różnych wyznań chrześcijańskich, który złożył przysięgę wojskową w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Kapłani z całej Polski przechodzą dwumiesięczny kurs oficerski dla kapelanów na wrocławskiej uczelni.

Kurs oficerski dla kapelanów we Wrocławiu

Dwudziestu kapłanów, w tym 13 księży katolickich, 2 ewangelickich i 5 prawosławnych, złożyło przysięgę w formie roty Armii Krajowej, jako nawiązanie do tradycji patriotyczno-bojowych naszego narodu.

„Przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczpospolitej Polskiej, stać nieugięcie na straży Jej honoru i o wyzwolenie Jej z niewoli walczyć ze wszystkich sił, aż do ofiary mego życia” – brzmiały słowa przysięgi.

Trwający od 4 lipca do 31 sierpnia kurs kończy się egzaminem oficerskim. Księża pozostaną ze swoim aktualnym stopniem wojskowym, a jeśli będzie zapotrzebowanie w Siłach Zbrojnych RP na kapelanów, wówczas zostaną promowani na pierwszy stopień oficerski – podporucznika w swoich macierzystych Wojskowych Centrach Rekrutacji.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Pan stworzył nas wolnymi – i dzięki temu zdolnymi do miłości

Cudowność działania Boga w naszym życiu nie polega „jedynie” na tym, że czyni nas On wolnymi (zewnętrznie, wewnętrznie); chodzi o to, że czyni nas...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Wrocław. Księża na kursie oficerskim dla kapelanów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.