Wrocław: mężczyzna odpowie przed sądem za usiłowanie zabójstwa księdza

Wrocław: mężczyzna odpowie przed sądem za usiłowanie zabójstwa księdza
(fot. depositphotos.com)
PAP / ms

56-letni Zygmunt W. odpowie przed sądem za usiłowanie zabójstwa księdza w czerwcu 2019 r. przed jednym z wrocławskich kościołów.

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do wrocławskiego sądu – przekazała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Justyna Pilarczyk.

Do wydarzeń opisanych w akcie oskarżenia doszło 10 czerwca 2019 r. Przed godz. 7 na Ostrowie Tumskim w centrum Wrocławia, przed wejściem do kościoła, mężczyzna podszedł do duchownego, rozpoczął z nim rozmowę, a następnie ugodził go nożem w okolice klatki piersiowej. Napastnik został zatrzymany przez przechodniów i przekazany policji. Ksiądz trafił do szpital, gdzie przeszedł operację.

W. został oskarżony przez wrocławską prokuraturę o usiłowanie zabójstwa księdza, poprzez zadanie mu ciosu nożem w okolicę klatki piersiowej. „Zygmunt W. jedynie początkowo przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i złożył wyjaśnienia” - podała w sobotę PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Justyna Pilarczyk. 56-latkowi grozi dożywocie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wrocław: mężczyzna odpowie przed sądem za usiłowanie zabójstwa księdza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.