Wrocław: zostań klerykiem na 24 godziny

KAI / psd

Na co dzień uczą się, studiują lub pracują. Ten weekend postanowili jednak spędzić za murami wrocławskiego seminarium.

Siedmiu młodych mężczyzn przyjechało na dzień skupienia dla osób zainteresowanych powołaniem kapłańskim do wrocławskiego domu ziarna. Inicjatywa ta stanowi uzupełnienie dla rekolekcji, które każdego roku seminarium przygotowuje w czasie ferii zimowych. - Na rekolekcje zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swoje życie religijne, umocnić się w wierze, pomodlić się, wyciszyć czy podyskutować na tematy związane z wiarą. Dni skupienia są natomiast przeznaczone dla osób, które rozważają wstąpienie na drogę powołania kapłańskiego - tłumaczą przełożeni MWSD we Wrocławiu.

Podkreślają, że specyfiką tych dni jest to, iż goście wchodzą w rytm życia seminaryjnego, tzn. modlą się razem z klerkami, wspólnie spędzają czas. - Na pewno cenne jest to, iż mogą poznać seminarium niejako "od środka". Nie bez znaczenia jest także możliwość bezpośredniego kontaktu i rozmów z klerykami, bo niezależnie od tego, co uczestnicy usłyszą od prelegentów czy przełożonych, można to natychmiast skonfrontować z opiniami samych studentów - mówi ks. Artur Stochła, prefekt MWSD we Wrocławiu.

Wczoraj uczestnicy dnia skupienia obejrzeli sztukę przygotowaną przez teatr seminaryjny. Klerycy w duchu wdzięczności za kanonizację Jana Pawła II przenieśli na deski dzieło autorstwa Papieża Polaka pt. "Brat naszego Boga". Dziś po Mszy św. i obiedzie opuszczą seminarium.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Wrocław: zostań klerykiem na 24 godziny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.