Wrzuć uśmiech do tornistra - wyślij SMS

KAI / drr

Za kilkanaście dni nastąpi koniec wakacji i początek zajęć szkolnych. Dzieci gromadzą już zeszyty, książki, piórniki, kredki i wszystko, co pomoże im w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu talentów. Nie każdy uczeń ma jednak wyprawkę do szkoły. Caritas Polska chce pomóc dziesięciu tysiącom dzieci wejść z uśmiechem w nowy rok szkolny.

W ramach ogólnopolskiej kampanii "Tornister pełen uśmiechów" Caritas chce wyposażyć dzieci w tornistry i podstawowe przybory szkolne. - W 2010 i 2011 roku ufundowaliśmy 8,5 tys. wyprawek szkolnych dla uczniów, którzy ucierpieli wskutek powodzi. Zainteresowanie Polaków naszą inicjatywą oraz świadomość trudnej sytuacji polskich dzieci w wieku szkolnym, wpłynęły na naszą decyzję o kontynuowaniu kampanii "Tornister pełen uśmiechów" w całym kraju - informuje ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

Według raportu Komisji Europejskiej 26 proc. dzieci w Polsce żyje w biedzie. Jest to największy odsetek wśród wszystkich krajów UE. - Caritas w Polsce otacza dzieci szczególną opieką, uważamy, że pomoc uczniowi to konieczna inwestycja. Dając dziecku szansę na edukację i umożliwiając mu rozwój, kształtujemy młodego człowieka, który w przyszłości będzie decydował o losach Polski - podkreśla ks. Subocz.

Finał kampanii odbędzie się podczas III Pikniku Rodzinnego pod hasłem "Tornister pełen uśmiechów", organizowanego przez Caritas Polska wspólnie z Caritas Archidiecezji Poznańskiej oraz Urzędem Miasta Poznania, który finansuje finałowy koncert. Tradycyjnie piknik odbędzie się w pierwszy weekend roku szkolnego, tym razem 3 września na Placu Wolności w Poznaniu.

Impreza ma charakter charytatywny. Na gości czeka wiele atrakcji: koncerty, konkursy i wspólna zabawa. Podczas imprezy wystąpią m.in. Ewa Farna, Volver, Paweł Stasiak z zespołem Papa D, Monika Kuszyńska. W programie także występy gwiazd "You Can Dance" oraz "Must Be The Music".

Dzięki współpracy z Redakcją Programów Katolickich TVP S.A. piknik będzie transmitowała Telewizyjna Jedynka. Wszyscy, którzy nie mogą uczestniczyć w wydarzeniu, będą mogli bawić się w domu i wysyłać SMS-y, które tysiącom dzieci pomogą wejść z uśmiechem w nowy rok szkolny.

Aby wspomóc akcję wystarczy do 4 września wysłać SMS o treści POMAGAM pod numer 72052 (koszt 2,46 zł) lub dokonać wpłaty na konto z dopiskiem: TORNISTER

CARITAS POLSKA
ul. Skwer Kard. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Bank PKO BP S.A. 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526
Bank Millenium S.A. 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wrzuć uśmiech do tornistra - wyślij SMS
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.