Wspólnota Hanna organizuje świąteczne paczki dla bezdomnych

Wspólnota Hanna organizuje świąteczne paczki dla bezdomnych
(fot. depositphotos.com)
KAI / jb

Działająca wśród bezdomnych i wykluczonych Wspólnota Hanna zbiera pieniądze na świąteczne paczki dla najuboższych. Z powodu pandemii niemożliwe stało się zorganizowanie świątecznego spotkania z bezdomnymi.

Wspólnota Hanna w Krakowie co roku organizowała świąteczne spotkania dla ubogich i bezdomnych. W związku z trwającą pandemią stało się to niemożliwe. „Co możemy jednak zrobić, to okazać im troskę, pamięć oraz przekazać choć trochę dobra poprzez podarowanie osobistych prezentów dobieranych specjalnie dla konkretnych osób, przygotowanie paczek żywnościowych oraz ciepłych posiłków” – piszą na portalu zrzutka.pl, prosząc o pomoc.

DEON.PL POLECA
Przyjaciołom z Plant pragną ofiarować imiennie podpisane i elegancko zapakowane prezenty. Będą to książki, plecaki, śpiwory, dobre buty, wędka czy przenośne szachy. Pomoc materialna przyda się również na przygotowanie świątecznych paczek z żywnością, które zostaną dostarczone do krakowskiej ogrzewalni dla osób doświadczających bezdomności. Ponadto wsparcie finansowe umożliwi zorganizowanie ciepłego świątecznego posiłku dla przebywających w noclegowni.

Wspólnota Hanna od kilku lat w każdą środę spotyka się z ubogimi i bezdomnymi na krakowskich Plantach, w okolicach Teatru im. Słowackiego. Wcześniej w pomieszczeniach kościoła pw. św. Mikołaja, gdzie jest pochowana bł. Hanna Chrzanowska, patronka wspólnoty, jej członkowie zbierają się i przygotowują gorące napoje, kanapki i desery, a w sezonie zimowym - zupę. Członkowie wspólnoty angażują się także w pomoc wykluczonym, organizację obchodów Dnia Migranta i Uchodźcy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomáš Halik

Wiara poza utartymi scenariuszami 

Czy puste kościoły w czasie pandemii to zapowiedź przyszłości chrześcijaństwa?
Czy wymuszony post od Eucharystii jest przejawem Bożej pedagogiki, a może uderzeniem w podstawy naszej wiary?
Czy współczesnego...

Skomentuj artykuł

Wspólnota Hanna organizuje świąteczne paczki dla bezdomnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.