Wspólnota św. Idziego: 300 tys. bożonarodzeniowych obiadów

Wspólnota św. Idziego: 300 tys. bożonarodzeniowych obiadów
(fot. PAP/Radek Pietruszka)
KAI / ms

Ponad 300 tys. bezdomnych, ubogich i potrzebujących zjadło obiad bożonarodzeniowy przygotowany przez Wspólnotę św. Idziego (Sant'Egidio). Wydarzenie zorganizowano w ponad 70 krajach świata, w tym także i w Polsce.

„W dniu Bożego Narodzenia nikt nie może pozostać pominięty i każdy, zarówno ten, który służy, jak i ten, któremu się służy może spojrzeć z nadzieją na swoją przyszłość. Przeżywamy bowiem tutaj wielką radość, gdzie wielu samotnych tworzy ogromną rodzinę” – powiedział przewodniczący wspólnoty Marco Impagliazzo w czasie świątecznego obiadu w Rzymie.

Odbył się on przy głównej siedzibie Wspólnoty św. Idziego, czyli w bazylice Matki Bożej na Zatybrzu, gdzie ta świąteczna inicjatywa zrodziła się w 1982 r. Przy stole usiedli zarówno bezdomni, jak i uchodźcy, od dzieci po osoby starsze. Towarzyszyli im m.in. podsekretarz Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka kard. Michael Czerny oraz kard. Walter Kasper, emerytowany przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wspólnota św. Idziego: 300 tys. bożonarodzeniowych obiadów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.