"Wśród nich może być przyszły św. Paweł"

"Wśród nich może być przyszły św. Paweł"
(fot. youtube.com)
Catholic News Agency / kw

Ks. Jacques Philippe mówi, że jest tylko jedna droga, która może prowadzić do zakończenia przemocy: - Musimy modlić się o nawrócenie dla dżihadystów. Wśród nich naprawdę może być przyszły św. Paweł.

Ks. Phillipe dodał, że muzułmański terroryzm jest ogromnym niebezpieczeństwem, ale ostrzegł przed "histerią" czy "agresywnymi reakcjami takimi jak nienawiść" w stronę terrorystów: - Musimy zostać wezwani do osobistego nawrócenia. Tak, aby żyć i głosić Ewangelię, która jako jedyna jest w stanie całkowicie wyrzucić przemoc z ludzkiego serca. Nie możemy zapominać, że przemoc nie istnieje tylko w innych, ale jest również w nas, choć mniej widoczna".

Ks. Philippe powiedział, że sednem duchowości chrześcijańskiej jest przyjęcie "bezgranicznej miłości Ojca, która jest w Chrystusie, i nasza odpowiedź na tą miłość". Co to znaczy? - Po pierwsze, oznacza to otwarte podejście, budowanie na pokorze i zaufaniu. Jest to próba zrozumienia naszej małości i położenie nadziei w dobroci i miłosierdziu Boga. Oznacza to też karmienie się z dnia na dzień relacją z Bogiem, która budowana jest na prostocie, ciągłej miłości i szukaniu Jego woli.

- Życie chrześcijanina nie polega po prostu na przywiązaniu do doktryny, zgodności z jakimiś zewnętrznymi "ideałami", czy na przynależności do miłej wspólnoty - mówił ks. Philippe - Wręcz przeciwnie, Duch Święty działa w tych chrześcijanach, którzy żyją doświadczeniem Bożej miłości i miłosierdzia. Którzy odpowiadają na wezwanie do osobistego spotkania z Chrystusem w modlitwie: tak, aby wkroczyć na drogę prostoty, zaufania i wolności.

- Przynależność do wspólnoty chrześcijan musi nas przybliżać do Boga, ale też do człowieka i jego cierpień - kontynuował - Taka wspólnota musi być miejscem, gdzie każdy, ktokolwiek, musi być przyjęty i kochany takim, jaki jest - z jego mocnymi i słabymi stronami. Wspólnota chrześcijan musi żyć nie zgodnie z duchem świata, ale według Błogosławieństw.

DEON.PL POLECA

Ks. Philippe jest kapłanem Wspólnoty Błogosławieństw, która żyje duchowością karmelitańską. W wywiadzie wskazał, że celem tej wspólnoty jest przekazywanie pragnienia modlitwy i intymnej obecności Boga: - Człowiek jest wezwany do rzeczy znacznie większych niż Wszechświat. Człowiek potrzebuje doświadczenia, które otworzy jego dotychczasowe horyzonty, wyznaczone przez rzeczywistość materialną. Kiedy życie nie ma celu, ludzie szukają silnych wrażeń w narkotykach, seksie, sportach ekstremalnych czy nawet przemocy - po to, by wypełnić pustkę - mówił ks. Philippe.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Wśród nich może być przyszły św. Paweł"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.