Wyjątkowe wydarzenie w Archidiecezji Łódzkiej. Abp Ryś zaprasza młodych

Wyjątkowe wydarzenie w Archidiecezji Łódzkiej. Abp Ryś zaprasza młodych
(fot. youtube.com)
KAI / kw

Abp Grzegorz Ryś, jeden z delegatów Episkopatu Polski na październikowy synod biskupów o młodzieży w Rzymie, chce przed tym wydarzeniem porozmawiać z młodymi z diecezji. W tym celu organizuje 18 września spotkanie presynodalne.

- Choć będzie to synod biskupów, dobrze by było, żeby biskupi mówili waszym językiem, o waszych potrzebach i pragnieniach - wyjaśnia metropolita łódzki, zwracając się do młodzieży.

"Zapraszam was drodzy młodzi 18 września do katedry łódzkiej na godzinę 16.00. Damy sobie takie dwie godziny poświęcone powołaniu i tematyce październikowego synodu o młodzieży. Chcę was w tym czasie słuchać, by na końcu powiedzieć wam, co zrozumiałem z tego, co mi powiedzieliście. Spotkanie zakończymy wspólną Eucharystią. Zapraszam, przyjdźcie - zachęca abp Ryś.

Arcybiskup chce z młodymi szukać odpowiedzi na pytania: jak żyć pełnią życia? Jak odczytać swoją drogę życiową? Czy mam powołanie, a jeśli tak, to jakie? Jak je odkryć? Okazją do wymiany poglądów, odpowiedzi na różne pytania i rozmowy młodych z arcybiskupem łódzkim będzie presynod - spotkanie, które odbędzie się w łódzkiej katedrze 18 września, we wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Spotkanie stanie się łódzkim przygotowaniem do synodu biskupów na temat młodzieży.

- Jak wiecie, już wkrótce udam się na synod o młodzieży, który odbędzie się w październiku w Rzymie. Chciałbym pojechać tam z refleksją z waszej strony. Chcę, byście podzielili się tym, co rozumiecie przez słowo "powołanie". Jakiego towarzyszenia ze strony Kościoła oczekujecie? Czego ono ma dotyczyć? Choć będzie to synod biskupów, dobrze by było, żeby biskupi mówili waszym językiem, o waszych potrzebach i pragnieniach - podkreśla arcybiskup.

Spotkanie abp. Rysia z młodymi będzie się składało z dwóch części. W pierwszej organizatorzy przewidzieli projekcję filmu o powołaniu, pracę w grupach oraz słowo arcybiskupa łódzkiego, natomiast w drugiej części celebrowana będzie Msza święta w intencji młodzieży, a po niej wspólne spotkanie przy posiłku przed katedrą.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
25,83 zł
36,90 zł

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła

Teksty arcybiskupa Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z mocą. Budzą wiarę. Dodają nadziei. Pomagają doświadczyć miłości Boga. W czym tkwi ich siła? W Słowie Bożym, które nie jest przysłonięte...

Skomentuj artykuł

Wyjątkowe wydarzenie w Archidiecezji Łódzkiej. Abp Ryś zaprasza młodych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.