XXVI Spotkanie Młodych Lednica 2000 w 2022 r. Kiedy się odbędzie?

XXVI Spotkanie Młodych Lednica 2000 w 2022 r. Kiedy się odbędzie?
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

Po przerwie spowodowanej pandemią, w tym roku znów w tradycyjnej formie – na Polach Lednickich - odbędzie się XXVI Spotkanie Młodych Lednica 2000. Hasłem tegorocznego Spotkania będą słowa „Na krańce świata”.

XXVI Spotkanie Młodych Lednica 2000 odbędzie się 4 czerwca

Spotkania na Polach Lednickich odbywają się od 1997 r. Gromadzą od kilkudziesięciu do ponad 150 tys. uczestników. Punktem kulminacyjnym i zwieńczeniem każdego spotkania jest przejście uczestników przez Bramę Rybę w symbolicznym geście wyboru Chrystusa. Twórcą spotkań w Lednicy był zmarły w grudniu 2015 r. dominikanin o. Jan Góra.

W ostatnich miesiącach między poznańskimi dominikanami a Stowarzyszeniem Świeckich Lednica 2000 trwał spór dotyczący m.in. umowy podpisanej z dominikanami w 2012 roku, na mocy której Stowarzyszenie prowadzi znajdujący się na Polach Lednickich ośrodek.

Jak tłumaczyli na początku roku przedstawiciele stowarzyszenia, „rada poznańskiego Klasztoru Dominikanów od lipca 2021 roku zawiesiła obecność i opiekę duszpasterską Dominikanów w Ośrodku na Polach Lednickich oraz jakąkolwiek współpracę z naszym stowarzyszeniem, co skutkowało wydaniem przez Księdza Prymasa zakazu sprawowania Eucharystii i innych sakramentów w ww. miejscu. Klasztor zadeklarował wolę organizacji Spotkań Lednickich jedynie z podmiotami i osobami świeckimi zaproszonymi przez siebie do współpracy”. Organizacja Spotkań w tradycyjnej formie – zapoczątkowanej przez o. Jana Górę - stanęła więc pod znakiem zapytania.

Jednak, jak powiedział PAP sekretarz i rzecznik prasowy Stowarzyszenia Lednica 2000 im. o. Jana Góry OP Andrzej Ranke, tegoroczne spotkanie nie tylko się odbędzie – i to w tradycyjnej formie na Polach Lednickich – ale i po raz kolejny zorganizowane zostanie przez i przy udziale Stowarzyszenia Lednica 2000.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Stefan Pruś SDB

Książeczka zawiera modlitwy, litanie, nabożeństwa, obrzędy mszy świętej, ale także refleksje o życiu i świadomym oczekiwaniu na spotkanie z Bogiem. 

Wielką zaletą jest bardzo duża czcionka.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

XXVI Spotkanie Młodych Lednica 2000 w 2022 r. Kiedy się odbędzie?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.