Zabawa k. Tarnowa: XII Miasteczko Modlitewne zaprasza młodych

Zabawa k. Tarnowa: XII Miasteczko Modlitewne zaprasza młodych
(Fot. pl.depositphotos.com)
KAI/dm

W Zabawie k. Tarnowa odbędzie się XII Miasteczko Modlitewne, które powstanie obok sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Do udziału w inicjatywie zaproszeni są młodzi z całej Polski. Miasteczko odbędzie się od 27 lipca do 2 sierpnia. o inicjatywa zainspirowana życiem i świadectwem życia bł. Karoliny – dziewicy i męczennicy.

- W tym roku planujemy tygodniowe spotkanie i mamy nadzieję, że nic nam w tym nie przeszkodzi. „Zjedz To Słowo” takie będzie hasło, może trochę kontrowersyjne. Chcemy skupić się na rozważaniu Słowa Bożego i przyglądnąć się jak działa ono w życiu każdego człowieka - mówi burmistrz Miasteczka Paweł Ryndak, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej.

W tym roku organizatorzy przewidują tylko nocleg pod namiotem. Koszt udziału to 220 zł. Zapisy trwają do 15 lipca. Link do zapisów: https://tiny.pl/rzk99

Miasteczko Modlitewne to inicjatywa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, która po raz pierwszy odbyła się w 2010 r. Jej zalążkiem była dziewięciodniowa nowenna do bł. Karoliny. „To czas i miejsce, w którym może zmienić się Twój pogląd na modlitwę. Przede wszystkim to spotkanie z Bogiem i drugim człowiekiem we wspaniałej wspólnocie” - podkreślają organizatorzy.

W programie będzie modlitwa a także czas na integrację młodych ludzi.

DEON.PL POLECA

„Będziemy się uczyć nasłuchiwać, nastawiać częstotliwość na Boże Słowo. Będziemy próbować przyswoić je sobie i może da nam to siły, żeby wydawać owoce, może coś zmienić. Przybywajcie” – zaprasza młodych ks. Stanisław Kłyś, ojciec duchowny Miasteczka Modlitewnego.

Karolina Kózkówna urodziła się 2 sierpnia 1898 r. w wielodzietnej rodzinie w podtarnowskiej wsi Wał-Ruda. Mimo młodego wieku i braku specjalistycznego wykształcenia była animatorką i liderką życia religijnego. Należała do stowarzyszeń religijnych, uczyła katechizmu dzieci z wioski, organizowała dla nich zajęcia, przygotowywała do przyjęcia Komunii św. chorych współmieszkańców. Pomagała w prowadzeniu prywatnej biblioteki wujowi Franciszkowi Borzęckiemu, umożliwiała dorosłym dostęp do literatury religijnej.

Wrażliwa na potrzeby chorych i biednych, odwiedzała ich w domach i wspierała w potrzebach. Była przykładem pracowitości i uczciwości oraz poczucia odpowiedzialności za rodzinę. Swoją postawą zdobyła powszechne uznanie i szacunek wśród współmieszkańców, którzy mówili, że jest „pierwszą duszą do nieba”. Zginęła heroicznie, broniąc godności kobiety 18 listopada 1914 r., gdy została zaatakowana przez rosyjskiego żołnierza, który w bestialski sposób ją zamordował.

Jan Paweł II beatyfikował Karolinę Kózkównę 10 czerwca 1987 r. w Tarnowie.

KAI/dm

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Zabawa k. Tarnowa: XII Miasteczko Modlitewne zaprasza młodych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.