Zakonnice i zakonnicy z różnych zgromadzeń zaśpiewali sekwencję do Ducha Świętego

Zakonnice i zakonnicy z różnych zgromadzeń zaśpiewali sekwencję do Ducha Świętego
(fot. youtube.com)
KAI / pp

Niezwykłe wykonanie średniowiecznej sekwencji do Ducha Świętego zaprezentowała krakowska prowincja karmelitów bosych na swoim kanale YouTube. O tajemnicy Trzeciej Osoby Boskiej wspólnie śpiewają karmelitanka misjonarka, albertynka, terezjanka, karmelitanka bosa, jadwiżanka, a także: dominikanin, franciszkanin, jezuita, karmelita i ksiądz z archidiecezji warszawskiej.

Pomysłodawca oryginalnego nagrania o. Mariusz Wójtowicz OCD z Krakowa w ten sposób chce „zaprosić do wspólnej modlitwy i kontemplowania tajemnicy Ducha Świętego, odsłaniającej się w dziesięciu symbolach”.

„Podjęliśmy tę pieśń jako siostry i bracia z różnych miejsc życia konsekrowanego. To trochę obrazuje różnorodność, z której Duch Święty tworzy harmonię, nie rezygnując z piękna inności. W tym śpiewie jest przestrzeń dla każdego z Was. Bo wszyscy jesteśmy niezwykłą wspólnotą, gdzie głęboko złączeni zbliżamy się do Boga, każdy na swojej niepowtarzalnej ścieżce życia” – wyjaśnił.

Muzyczne nagranie i klip powstały za sprawą duetu produkcyjnego „W ogrodach Karmelu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Zakonnice i zakonnicy z różnych zgromadzeń zaśpiewali sekwencję do Ducha Świętego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.