Zalewamy facebooka Bożym Miłosierdziem

Zalewamy facebooka Bożym Miłosierdziem
pz

15 kwietnia przypada Niedziela Bożego Miłosierdzia ustanowiona w 2000 roku przez Jana Pawła II. Z Bożym Miłosierdziem nierozerwalnie związana jest koronka. Ta prosta modlitwa ma ogromną moc. A co by było gdyby w jednym momencie pomodliło się nią tysiące osób?

«Kościół wyznaje miłosierdzie Boga samego, Kościół nim żyje w swoim rozległym doświadczeniu wiary, a także i w swoim nauczaniu - wpatrując się wciąż w Chrystusa, koncentrując się na Nim, na Jego życiu i Ewangelii, na Jego krzyżu i zmartwychwstaniu, na całej Jego tajemnicy. Wszystko, co składa się na "widzenie" Chrystusa w żywej wierze i nauczaniu Kościoła, przybliża nas do "widzenia Ojca" w świętości Jego miłosierdzia. W sposób szczególny zdaje się Kościół wyznawać miłosierdzie Boga i oddawać mu cześć, zwracając się do Chrystusowego Serca; właśnie bowiem zbliżenie do Chrystusa w tajemnicy Jego Serca pozwala nam zatrzymać się w tym niejako centralnym a zarazem po ludzku najłatwiej dostępnym punkcie objawiania miłosiernej miłości Ojca, które stanowiło centralną treść mesjańskiego posłannictwa Syna Człowieczego.» (Jan Paweł II, Encyklika Dives in misericordia)

Tak jak w rocznicę śmierci JP2 modliliśmy się razem o godzinie 21:37 na różańcu, tak w najbliższą niedzielę o godzinie 15:00 (czyli w godzinę Bożego Miłosierdzia) chcemy zrobić razem koronkę.

Chcemy dosłownie zalać facebooka Bożym Miłosierdziem.

2 kwietnia było nas ponad 9000. Chcemy, żeby 15 kwietnia było Nas jeszcze więcej.

DEON.PL POLECA

15 kwietnia | 15:00 | Zalewamy facebooka Bożym Miłosierdziem

Do wydarzenia można dołączyć tu: www.facebook.com/events/287953234615241/

Twórcą akcji jest "Projekt faceBóg": www.facebook.com/facebogpl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zalewamy facebooka Bożym Miłosierdziem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.