Zaproszenie na rekolekcje ignacjańskie w życiu codziennym

Zaproszenie na rekolekcje ignacjańskie w życiu codziennym
fot. Ben White / Unsplash
Łukasz Rogala / Informacja prasowa

Ta forma rekolekcji jest skierowana do tych wszystkich, którzy chcą spotkać się z Bogiem żywym oraz doświadczyć Jego mocy w swoim życiu, a także dla tych, którzy mają pragnienie pogłębienia swojego życia duchowego. Właśnie owe dobre, święte pragnienia, spotkania z Bogiem są inspiracją do tegorocznych rekolekcji ignacjańskich w życiu, których temat brzmi: "Pan jest jest blisko. We wszystkim, wszędzie."

W ostatnim czasie mocniej brzmią mi w uszach melodia i słowa piosenki zespołu 2Tm2,3 pt. "Kiedy Izrael był dziecięciem" z tekstem zaczerpniętym z księgi Ozeasza. To fragment mowy wygłoszonej do narodu wybranego: "Byłem dla nich jak ten, co podnosi niemowlę do policzka". Miałem w głowie te słowa, kiedy trzymałem swojego małego synka na rękach i przyłożyłem jego policzek do swojego. Byliśmy naprawdę blisko. W tamtej chwili poznałem/ uświadomiłem sobie po raz kolejny, co to znaczy "być blisko". Kiedy czujesz jego kruche, wiotkie jeszcze ciało, jego ciepło i delikatną skórę oraz fakt, że on całkowicie na tobie polega i od ciebie zależy.

"Pan Bóg jest blisko we wszystkim, wszędzie". To tytuł rekolekcji w życiu codziennym organizowanych przez WŻCH. Ich zasadniczym celem jest zobaczyć i spróbować we współpracy Bożą łaską usunąć te przeszkody, które nie pozwalają nam z ufnością przytulić się do naszego Taty w niebie i poczuć się bezpiecznie w Jego objęciach. Proponowane ćwiczenia duchowe prowadzą do odnalezienia w nas wrażliwości na obecność Boga w pięknie przyrody. Tematykę tę szerzej podejmuje w swoim artykule pt. "Co nocne niebo i motyl niedżwiedziówkowaty mówią o Bogu" Piotr Kosiarski, redaktor DEON.pl, do którego lektury serdecznie Cię zapraszam.

Praktykując ćwiczenia duchowe wg metody modlitwy stworzonej przez Ignacego Loyolę, możesz nauczyć się odnajdywania Boga w swoim wnętrzu: w Twoich uczuciach i emocjach, w Twojej tęsknocie za wewnętrznym ładem, dobrem, miłością, pragnieniu bycia potrzebnym i przyjętym, w najbardziej skomplikowanej historii życia, w problemach, z którymi się aktualnie zmagasz, w ludziach, których lubisz, albo nie akceptujesz.

Te rekolekcje to bezcenny podarunek dla nas od św. Ignacego z Loyoli. Opiekę duchową nad nimi sprawuje aktualnie Towarzystwo Jezusowe oraz Wspólnota Życia Chrześcijańskiego.

DEON.PL POLECA

Jako WŻCh chcemy podzielić się z Tobą tym, czym żyjemy na co dzień. Na sposób ignacjański i wzór Maryi staramy się być z Bogiem coraz bardziej zjednoczeni. Jeśli chciałbyś/chciałabyś doświadczyć, jak to jest razem i, we wspólnocie - szukać bliskości Boga, to nie bój się przyjść na spotkanie i razem z nami szukać swojego miejsca w świecie i w Kościele, karmić serce i rozum Słowem Bożym oraz dobrym przykładem.

Tylko śnięte ryby płyną z prądem. Żeby przeciwstawić się słabej naturze człowieka potrzebny jest wysiłek i łaska Boża. Podejmij więc go, aby poczuć, może pierwszy raz w życiu bliskość Boga. W tym roku podobnie jak w poprzednim rekolekcje są skierowane do osób w wieku 18-55 lat. Rekolekcje odbędą się w formule stacjonarnej i online.

Termin: 06.03.22-03.04.22

Zapraszają: Wspólnota Życia Chrześcijańskiego, Jezuici i Duszpasterstwo Akademickie WAJ Więcej o rekolekcjach: http://rekolekcjekrakow.jezuici.pl/ . Program rekolekcji znajduje się na w zakładce PLAN. Także na stronie internetowej na bieżąco będą umieszczane pliki z wprowadzeniami do modlitwy na kolejne tygodnie w miejscu (MEDYTACJE) oraz nagrania ze środowych konferencji w (KONFERENCJE).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Zaproszenie na rekolekcje ignacjańskie w życiu codziennym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.