Zbieramy wspomnienia o Wandzie Półtawskiej. Podziel się swoimi!

Zbieramy wspomnienia o Wandzie Półtawskiej. Podziel się swoimi!
Wanda Póltawska. Ilustracja: DEON.pl / Fot. PAP, zbiory IPN
DEON.pl / mł

25 października Polskę obiegła wiadomość o śmierci dr Wandy Półtawskiej. Jej odejście wywołało wiele reakcji i modlitw tysięcy osób. Wywołało też setki wspomnień. Chcemy je zebrać, bo są ulotne...

Może to było spotkanie, na którym padły słowa zmieniające Twoje życie? A może książka dr Wandy, w końcu przeczytana, pozwoliła zrozumieć coś ważnego w codzienności? Może wydarzyła się zabawna albo wzruszająca sytuacja? Pamiętasz?

Nie tylko Ty pamiętasz.

Widzimy, jakie poruszenie wywołała informacja o śmierci dr Półtawskiej w naszych mediach społecznościowych. Czytamy wiele komentarzy, z których wyłania się obraz tej niezwykłej, mocnej kobiety. Nie chcemy, żeby te wspomnienia zginęły w natłoku codziennych spraw. Razem z Wami chcemy stworzyć portret Wandy Półtawskiej. Wspomnienia są ulotne... Zapraszamy: zostaw nam swoje, by mógł się o nim dowiedzieć świat. Ona jest tego warta! 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Krzyżak

Mało jest w Polsce osób, które wzbudzają tak skrajne opinie. Ona jednak wydaje się tym zupełnie nie przejmować. Taki ma charakter, podobno niełatwy.

Ponad 60 lat temu jako młoda kobieta, była więźniarka obozu w Ravensbrück,...

Skomentuj artykuł

Zbieramy wspomnienia o Wandzie Półtawskiej. Podziel się swoimi!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.