Zgromadzenie Misjonarzy wydało oświadczenie ws. profanacji figury Chrystusa

Zgromadzenie Misjonarzy wydało oświadczenie ws. profanacji figury Chrystusa
(fot. wikipedia.org / Adrian Grycuk / facebook.com)
2 tygodnie temu
KAI / jb

Profanacja figury Chrystusa przed kościołem św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie napełniła bólem parafian i mieszkańców stolicy – czytamy w oświadczeniu przesłanym KAI przez ks. Kryspina Banko CM w imieniu Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo.

W nocy z wtorku na środę na figurze Chrystusa przed warszawską bazyliką Św. Krzyża oraz innych pomnikach w stolicy została zawieszona tęczowa flaga. Przy pomnikach umieszczono też kartki z treścią "manifestu" sprawców, pod którym podpisały się organizacje działające na rzecz LGBTQ+: Gang Samzamęt, Stop Bzdurom i Poetka.

Publikujemy treść oświadczenia:

Profanacja figury Chrystusa przed kościołem św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie napełniła bólem parafian i mieszkańców stolicy. Swoje oburzenie za ten niewytłumaczalny akt wyrażają również księża ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy posługujący od czterech wieków w tamtejszej świątyni. W tym trudnym dla nas wszystkich doświadczeniu, modlimy się o nawrócenie sumień i serc. "SURSUM CORDA" 

W imieniu Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo.

Ks. Kryspin Banko CM

Wizytator

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka
19,31 zł
32,18 zł

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

Zgromadzenie Misjonarzy wydało oświadczenie ws. profanacji figury Chrystusa
Komentarze (2)
MM
~Małgorzata Matusiewicz
2 sierpnia 2020, 14:45
Szkoda, że ci sami ludzie nie stają w obronie krzywdzonych bliźnich którzy są od nas inni. Tam gdzie o grona pomnika jest ważniejsza niż blizni, tam kończy się chrześcijaństwo
WB
~Weronika Brolska
1 sierpnia 2020, 22:03
Czy to umieszczenie na figurze Chrystusa świeckiej flagi jest profanacją? Jeśli tak, to kolejny jej przypadek, pierwszy miał miejsce w 2010 roku po katastrofie smoleńskiej, gdy to na Figurze zawisła flaga polska z kirem.

Skomentuj artykuł

Zgromadzenie Misjonarzy wydało oświadczenie ws. profanacji figury Chrystusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.