Zmarł "papieski garncarz". Św. Jan Paweł II ogromnie go cenił za to, co zrobił

Zmarł "papieski garncarz". Św. Jan Paweł II ogromnie go cenił za to, co zrobił
(fot. shutterstock.com/facebook.com/sabato.gatto)
KAI / sz

W wieku 87 lat zmarł w Rzymie David Limentani, właściciel sklepu z artykułami gospodarstwa domowego, znajdującego się na terenie stołecznego getta, znany powszechnie jako cocciaro, garncarz.

Miał on niemały udział w tym, że doszło do historycznej wizyty Jana Pawła II w rzymskiej synagodze 13 kwietnia 1986 roku.

DEON.PL POLECA
“Allora, che t’ha detto?". “Vuole venire a trovarla in pompa magna qui. Alla sinagoga". “Dai, sii serio, dimmi la verità...

Opublikowany przez Giorgio Sabato Ferrari na 26 października 2017

W Watykanie musiano doskonale wiedzieć o jego przyjaźni z ówczesnym głównym rabinem Rzymu, profesorem Elio Toaffem, skoro któregoś dnia zaprosił go do siebie sam papież. "Wiem, że jest pan bliskim przyjacielem rabina Toaffa - powitał go Jan Paweł II - Jak według pana przyjąłby on moje pragnienie odwiedzenia synagogi?" Limentani opisał tę scenę w swoich wspomnieniach, zatytułowanych "Papieski garncarz", wydanych w 2013 roku, jak i to, że miał czynny udział w przygotowaniach do tej wizyty.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Zmarł "papieski garncarz". Św. Jan Paweł II ogromnie go cenił za to, co zrobił
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.