Zmarła najstarsza dominikanka na świecie

Zmarła najstarsza dominikanka na świecie
(fot. Diocèse d'Aire-et-Dax / facebook.com)
CNA / kk

13 lutego zmarła siostra Marie Bernadette OP, najstarsza dominikanka na świecie. O śmierci siostry poinformowała diecezja Aire-et-Dax.

Marie Bernadette OP na początku stycznia skończyła 110 lat. W kwietniu obchodziłaby okrągłą rocznicę 90-ciu lat posługi zakonnej. Ostatnie 44 lata spędziła w zgromadzeniu w Dax w pobliżu Bayonne.

Siostra przeżyła obie wojny światowe, a także była świadkiem aż dziesięciu pontyfikatów. Urodziła się 5 stycznia 1907 roku w Orsanco w Kraju Basków. Miała jedenaścioro rodzeństwa. Jej trzy siostry także wybrały życie zakonne.

Prions pour elle et toutes ses sœurs, comme elles continuent de le faire pour nous ! Ses obsèques seront célébrées ce matin.

Opublikowany przez Dominicains de Bordeaux na 14 lutego 2017

Siostra Veronique, przeorysza wspólnoty, tak wspominała zmarłą s. Marie Bernadette: "Gdy nie mogła dłużej pełnić obowiązków domowych z uwagi na stan zdrowia, to robiła różańce. A kiedy i tego nie była w stanie wykonywać, modliła się na nich całymi dniami po łacinie, francusku i baskijsku. W swych modlitwach zawierała prośby o nowe powołania i błogosławieństwa dla naszego zakonu. Modliła się także za papieża".

W 2016 roku zakon dominikanów obchodził jubileusz 800-lecia założenia przez św. Dominika.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zmarła najstarsza dominikanka na świecie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.