Zmiana nuncjusza w Portugalii. Kto zastanie następcą abp. Scapolo?

Zmiana nuncjusza w Portugalii. Kto zastanie następcą abp. Scapolo?
Fot. Depositphotos
KAI / pk

Ojciec Święty niebawem przyjmie rezygnację dotychczasowego nuncjusza apostolskiego w Portugalii, 66-letniego abp. Ivo Scapolo i mianuje jego następcą organizatora papieskich podróży zagranicznych, Kolumbijczyka, ks. prał. Mauricio Ruedę Beltza - twierdzi portal il sismografo.

Redakcja przypomina, że abp Ivo Scapolo był w latach 2011-2019 nuncjuszem w Chile, a w kraju tym nie brakuje opinii krytycznych odnośnie do rozwiązywania przez niego problemów związanych z ukrywaniem przypadków molestowania małoletnich przez niektórych duchownych. Miałby go zastąpić dotychczasowy organizator papieskich podróży zagranicznych, ks. prał. Mauricio Rueda Beltz.

Urodził się on 8 stycznia 1970 roku, a święcenia kapłańskie przyjął 19 grudnia 1996 roku. Jest kapłanem stołecznej diecezji Bogota. W roku 2002 ukończył studia na Papieskiej Akademii Kościelnej a następnie podjął pracę w służbach dyplomatycznych Stolicy Apostolskiej, m.in. w Jordanii, Chile i USA. Później pracował w Sekcji ds. Relacji z Państwami Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. Od 1 marca 2016 roku był odpowiedzialny za organizację podróży międzynarodowych Ojca Świętego. Uzyskał doktorat z prawa kanonicznego na Papieskim Uniwersytecie Santa Croce w Rzymie.

Należy zauważyć, że do zadań nowego nuncjusza będzie należało przygotowanie przeniesionego na rok 2023 Światowego Spotkania Młodych w Lizbonie.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zmiana nuncjusza w Portugalii. Kto zastanie następcą abp. Scapolo?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.