W Hiszpanii w ciągu doby dwóch zmarłych na Covid-19, w Portugalii – trzech

W Hiszpanii w ciągu doby dwóch zmarłych na Covid-19, w Portugalii – trzech
(fot. PAP/Leszek Szymański)
PAP / df

Podczas ostatniej doby na Covid-19 w Hiszpanii zmarły dwie osoby, a w Portugalii służby sanitarne odnotowały trzy zgony. W obu krajach w ciągu ostatnich 24 godzin koronawirusa wykryto u ponad 330 osób.

Według środowego oświadczenia służb medycznych Hiszpanii od wtorku zanotowano dwa nowe zgony pacjentów chorych na Covid-19, a łączna liczba zmarłych wskutek tej choroby wynosi 28 327.

Z informacji przekazanych przez ministerstwo zdrowia Hiszpanii wynika, że pomiędzy wtorkiem a środą liczba infekcji koronawirusem wzrosła o 334, do poziomu 247 086.

W środę najwięcej ognisk zakażenia koronawirusem występowało na terenie wspólnot autonomicznych Madrytu oraz Aragonii.

Także w Portugalii podczas ostatnich 24 godzin zanotowano wysoką dynamikę zakażeń SARS-CoV-2. O ile pomiędzy poniedziałkiem a wtorkiem było ich 345, to podczas kolejnej doby – 367.

Według danych służb medycznych Portugalii 82 proc. nowych przypadków infekcji wystąpiło w ciągu ostatniej doby w aglomeracji Lizbony i w sąsiadującej z nią Doliną Tagu. W środę region ten po raz pierwszy od wybuchu epidemii w marcu wyprzedził pod względem liczby infekcji północną Portugalię.

Z komunikatu ministerstwa zdrowia Portugalii wynika, że w ciągu ostatniej doby liczba zmarłych na Covid-19 w tym kraju wzrosła o trzy zgony, do 1 543, a zakażonych o 367, do 40 104.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W Hiszpanii w ciągu doby dwóch zmarłych na Covid-19, w Portugalii – trzech
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.