„Zmuszeni by uciec jak Jezus”. Poruszające przesłanie papieża

„Zmuszeni by uciec jak Jezus”. Poruszające przesłanie papieża
2 tygodnie temu
Migrants & Refugees Section

Jezus jako dziecko musiał uciekać ze swymi rodzicami. Papież Franciszek zestawił Jego los z historiami uchodźców w wyjątkowym nagraniu.

Nagranie na 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, który w tym roku będzie obchodzony 27 września, zostało opublikowane przez watykańską Sekcję ds. Migrantów i Uchodźców. Jest poświęcone orędziu Franciszka na tegoroczne wspomnienie tych, którzy muszą opuszczać swe miejsca zamieszkania.

„W świecie, w którym każdy chce mieć rację, nie ma już miejsca na wzajemne słuchanie” – mówi Franciszek. „Cały czas tylko gadamy, a przecież to przez wzajemne, pokorne słuchanie, możemy się pojednać” – dodaje Ojciec Święty.

W nagraniu wypowiada się także Sarah Hassan, która jest Jazydką i pochodzi z Sindżaru w północno-zachodnim Iraku. „Jest wiele rzeczy, które spowodowały, że stałam się uchodźczynią wewnętrzną. Region, z którego pochodzę, to istotne strategicznie miejsce przy granicy. Drugi powód to religia. Jesteśmy mniejszością, która żyje na spornym terytorium, dlatego nikogo nie interesujemy” – opisuje.

„Kiedy uciekliśmy do Kurdystanu, muzułmanie otwarli dla nas swoje meczety, a chrześcijanie drzwi kościołów” – wspomina Sarah i podkreśla, że właśnie dlatego tak ważną sprawą jest wzajemne słuchanie we wspólnocie. „Religia nie powinna tworzyć żadnych przeszkód, bo ogólnoludzka solidarność jest większa niż każdy z nas”

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton
23,94 zł
39,90 zł

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

„Zmuszeni by uciec jak Jezus”. Poruszające przesłanie papieża
Komentarze (1)
JM
~Jan Marzec
28 lipca 2020, 05:57
I po co dolewa benzyny do ognia?

Skomentuj artykuł

„Zmuszeni by uciec jak Jezus”. Poruszające przesłanie papieża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.