Znamy datę i miejsce beatyfikacji abpa Fultona J. Sheena

Znamy datę i miejsce beatyfikacji abpa Fultona J. Sheena
(fot. publiczny dostęp)
4 miesiące temu
catholicnewsagency.com / Aleteia Polska / df

Kilka miesięcy temu ogłoszono, że proces beatyfikacyjny abpa Sheena został wznowiony. Dziś wiemy już, kiedy obędzie się beatyfikacja.

Tymczasem jak podaje strona diecezji Peoria w USA, według informacji otrzymanych z Watykanu przez tamtejszego ordynariusza, Sługa Boży abp Fulton J. Sheen zostanie beatyfikowany już 21 grudnia. Ceremonia odbędzie się w katedrze pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny w Peorii, w stanie Illinois. Co ciekawe, w tej samej katedrze abp Sheen przyjął święcenia kapłańskie w 1919 roku.

Kim jest abp Fulton J. Sheen?

To jeden z najbardziej znanych hierarchów amerykańskich. W latach 1951-1957 i 1961-1968 prowadził program telewizyjny "Life is Worth Living", który cieszył się w Stanach ogromą popularnością. Jak pisze Elżbieta Wiater na portalu Aleteia: "Współcześnie jesteśmy przyzwyczajeni do obecności księży w mediach różnego rodzaju. W tamtej epoce to, czego podjął się abp Sheen było nowatorskie i okazało się ewangelizacyjnym strzałem w samo centrum tarczy. Wielu ludzi zawdzięczało jego audycjom nawrócenie, wielu odkrywało powołanie do życia konsekrowanego."

Za swoją działalność został dwukrotnie uhonorowany nagrodą Emmy. Znalazł się również na okładce "Time'a".

Brał czynny udział w Soborze Watykańskim II, w 1969 Paweł VI mianował go arcybiskupem tytularnym Newport. W 1979 roku Jan Paweł II, podczas swojej pielgrzymki do USA, powiedział mu: "Dobrze pisałeś i mówiłeś o Panu Jezusie Chrystusie. Jesteś lojalnym synem Kościoła". Dwa miesiące po tym spotkaniu arcybiskup zmarł.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
22,14 zł
36,90 zł

Są takie momenty, kiedy brakuje nam tchu.
Są takie chwile, kiedy nie mamy już na nic sił.
Są takie dni, kiedy trudno nam dostrzec nadzieję.

Nadziejnik, który trzymasz w swoich rękach, jest właśnie...

Skomentuj artykuł

Znamy datę i miejsce beatyfikacji abpa Fultona J. Sheena
Komentarze (2)
J. P. Torello
J. P. Torello
19 listopada 2019, 16:18
Błogosławiony Fultonie! Modl się za nami!
KP
~katolik pomniejszego płazu
19 listopada 2019, 12:51
abp Sheen o antychryście: "Wśród całej tej jego pozornej miłości do ludzkości i jego gładkiej mowy o wolności i równości ukrywać się będzie jego wielki sekret, którego nikomu on nie zdradzi: nie będzie on wierzył w Boga. Ponieważ jego religią będzie braterstwo bez ojcostwa Boga, oszuka nawet wybrańców. Ustanowi on antykościół, który będzie małpować Kościół, gdyż on, szatan, jest małpą Boga. [Ów antykościół] będzie posiadał wszystkie cechy Kościoła, ale w wypaczonej postaci, będzie też wyzuty ze swej Boskiej treści. Będzie on mistycznym ciałem antychrysta, które z wyglądu będzie bardzo przypominać mistyczne Ciało Chrystusa."

Skomentuj artykuł

Znamy datę i miejsce beatyfikacji abpa Fultona J. Sheena
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.