Znany pastor przechodzi z żoną na katolicyzm

Znany pastor przechodzi z żoną na katolicyzm
(fot. ulfekman.org)
7 lat temu
KAI / pz

Znany szwedzki pastor Ulf Ekman, należący do protestanckiego Kościoła bezwyznaniowego, oświadczył swoim wiernym, że wraz z żoną przechodzą na katolicyzm.

Duchowny, który w listopadzie ub. roku brał udział w Forum Ewangelizacyjnym "CCC" w Krakowie, przyznał podczas nabożeństwa w swym megakościele w Uppsali, że pod wpływem dociekań teologicznych postanowił zostać katolikiem.

Założyciel Kościoła "Słowo Życia" na stornie internetowej zboru opisał, że proces jego religijnej konwersji trwał kilka lat i decyzję poprzedziły modlitwa oraz gruntowny namysł. Wśród czynników, które miały duży wpływ na tę decyzję, w pastor wymienia zauroczenie życiem sakramentalnym Kościoła katolickiego oraz szczególny szacunek dla "trwałej struktury kapłaństwa".

Przyznał, że po dokładnym przestudiowaniu protestanckich argumentów przeciwko katolicyzmowi, doszedł do wniosku, że wiele z nich jest niezasadnych. Podkreślił, że konwersja ta to efekt osobistej podróży, która uświadomiła Ekmanom, że to Jezus Chrystus "prowadził ich do zjednoczenia z Kościołem katolickim".

Ulf Ekman - pastor, teolog, historyk i etnograf - przeszedł w marcu br. na emeryturę. Był zaangażowany we wstępne rozmowy z Papieską Radą ds. Jedności Chrześcijan o dialogu Kościoła katolickiego z wolnymi Kościołami charyzmatycznymi. Od kilku lat głosił świadectwo scalającej mocy działania Ducha Świętego jako sposobu na odbudowę jedności chrześcijan.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Znany pastor przechodzi z żoną na katolicyzm
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.