Żona twórcy WikiLeaks u papieża Franciszka

Żona twórcy WikiLeaks u papieża Franciszka
Papież Franciszek - fot. Grzegorz Gałązka
KAI / pzk

Papież przyjął dziś na audiencji żonę twórcy portalu WikiLeaks Juliana Assange. Stella Assange przyjechała na spotkanie z Franciszkiem wraz z członkami najbliższej rodziny.

W mediach społecznościowych Stella Assange napisała, że uczestnicy spotkania z papieżem są po nim „bardzo poruszeni”.

Julian Assange oczekuje obecnie na wynik swej apelacji od decyzji rządu Wielkiej Brytanii o jego deportacji do Stanów Zjednoczonych. 51-letni Australijczyk, został zatrzymany przez brytyjską policję w 2019 roku po siedmioletnim pobycie w ambasadzie Ekwadoru w Londynie, gdzie schronił się przed ekstradycją do Szwecji na podstawie oskarżeń o napaść seksualną. Od niemal czterech lat przebywa w więzieniu Belmarsh we wschodniej części Londynu.

DEON.PL POLECA

W USA Assange jest ścigany za publikację w 2010 roku na portalu WikiLeaks w internecie ponad 700 tys. poufnych dokumentów na temat amerykańskich działań militarnych i dyplomatycznych, szczególnie w Iraku i Afganistanie. Grozi mu za to kilkadziesiąt lat więzienia. Jego zwolennicy przedstawiają go jako „męczennika wolności mediów”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wiktoria Gische

My, kobiety, chcemy realizować marzenia!

Świat odżywa i życie w Krakowie znowu nabiera tempa. W roku 1921 tragiczna przeszłość powoli staje się nieprzyjemnym wspomnieniem. Jednak nie dla wszystkich.

Nieoczekiwana wiadomość burzy życie Stefanii. Wojna się...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Żona twórcy WikiLeaks u papieża Franciszka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.