„Zróbmy sobie miejsce!” - zbiórka „Tygodnika Powszechnego”

„Zróbmy sobie miejsce!” - zbiórka „Tygodnika Powszechnego”
fot. depositphotos.com
KAI / sz

Wczoraj „Tygodnik Powszechny” poinformował na swojej stronie internetowej, że archidiecezja krakowska wypowiedziała redakcji umowę najmu pomieszczeń przy Wiślnej 12. Trwa już facebookowa zbiórka gazety pt. „Zróbmy sobie miejsce!” na nową siedzibę.

Jak zaznaczyła redakcja w opisie prowadzonej od wczoraj zbiórki, wiosną tego roku, po 76 latach, opuści pomieszczenia przy ul. Wiślnej 12 w Krakowie. „Dziś otrzymaliśmy wypowiedzenie umowy najmu naszego lokalu, należącego do Archidiecezji Krakowskiej. Było to dla nas pierwsze zaskoczenie tego dnia” - napisano.

Wskazano jednocześnie, że drugim zaskoczeniem było „bezprecedensowe wsparcie” otrzymane od czytelników. „Otrzymaliśmy wiele miłych słów, ciepłych komentarzy, propozycji pomocy, a także - nieoczekiwane dla nas i zaskakujące natychmiastowe wsparcie finansowe pochodzące z mikropłatności czy wykupu prenumeraty pisma” - wyjaśniła redakcja.

Zaznaczyła też, że każdy, kto chciałby wspomóc „Tygodnik Powszechny” w sytuacji nieplanowanej przeprowadzki, może to uczynić poprzez facebookową zbiórkę pod nazwą „Zróbmy sobie miejsce!”. Tam również podano informacje o numerze kont, na które można przekazywać darowizny i możliwości wsparcia działania gazety za pomocą przelewu online.

Od wczoraj zbiórkę wsparło 517 osób, które wpłaciły łącznie kwotę ponad 41 tys. zł. „Największą wartością ‘Tygodnika’ jesteście wy - bo to dzięki wam ‘Tygodnik’ jest niezależny. Dziękujemy!” - podkreślili twórcy akcji.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Skomentuj artykuł

„Zróbmy sobie miejsce!” - zbiórka „Tygodnika Powszechnego”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.