Zwycięzcy koncertu Debiuty 2015

Zwycięzcy koncertu Debiuty 2015
Agnieszka Kminikowska

Główna nagroda jury i tytuł "Debiut 2015" dla zespołu Soudarion, nagroda publiczności dla zespołu Good God - tak brzmią wyniki jubileuszowej, piątej edycji największego w Polsce festiwalu muzyki chrześcijańskiej Debiuty im. Moniki Brzozy. Koncert miał miejsce 12 kwietnia w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce.

Trzy zespoły, trzy różne style, ale jeden cel - głoszenie Dobrej Nowiny przez muzykę! - Tak naprawdę nie liczy się kto dziś wygrał, bo wszyscy gramy do tej samej bramki - zaraz po ogłoszeniu werdyktu mówił do mikrofonu Paweł Karliński z nagrodzonego przez jury zespołu Soudarion. - Nie przyjechaliśmy tu, aby wygrywać, albo może inaczej: przyjechaliśmy tu, aby wygrywać dźwięki, którymi możemy przybliżać ludziom Boga - jeszcze przed koncertem podkreślał z uśmiechem lider Soudarion.

I tak też się stało utwory, które zespół zaprezentował na scenie były pełne mocy, a jednocześnie na wysokim poziomie artystycznym. Doceniło to jury w składzie Katarzyna Goszcz (wokalistka, logopeda, dziennikarka Radia Warszawa), ksiądz Daniel Łuka (Edycja Świętego Pawła) i Grzegorz Bociański (zespół Katolikafront, dziennikarz muzyczny Radia eM), przyznając im nagrodę główną.

Nagroda publiczności powędrowała w tym roku do zespołu założonego przez kleryków z Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Good God porwał publiczność niemal bez reszty, zapraszając salę do wspólnego uwielbienia.

Tegoroczny koncert Debiuty był wyjątkowy. Jako jubileuszowa edycja tej inicjatywy muzycznej, został zorganizowany pod hasłem "Mnożymy dobro". - Pięć lat festiwalu przyniosło bardzo konkretne dobre owoce. I w tym roku chcieliśmy to dobro pomnożyć - mówi Michał Guzek z ChrześcijańskieGranie.pl, organizator festiwalu. Dlatego podczas przerw między występami konkursowymi na scenie prezentowały się organizacje, promujące wartości chrześcijańskie i pozytywny rozwój człowieka: Fundacja Kapucyńska, Fundacja Otwarte Serce i Fundacja Chrześcijańskie Granie.

DEON.PL POLECA

- Najbardziej cieszy nas, że z roku na rok poziom zespołów, które stają do konkursu jest coraz wyższy, a koncert Debiuty przynosi coraz więcej dobra, które możemy dzielić z coraz większą ilością osób - zgodnie podkreślają organizatorzy Michał Guzek i Mateusz Stolarski z ChrześcijanskieGranie.pl.

Tegoroczny koncert odbył się pod patronatem i z błogosławieństwem Kardynała Kazimierza Nycza - Metropolity Warszawskiego, Arcybiskupa Henryka Hosera - Biskupa Diecezji Warszawsko-Praskiej, Biskupa Grzegorza Rysia - Przewodniczącego Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zwycięzcy koncertu Debiuty 2015
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.